Euro 2012. Irlandczycy o bazie treningowej w Gdyni: "Piękna, fantastyczna, idealna"

Znany jest już szczegółowy program otwartego treningu reprezentacji Irlandii na stadionie w Gdyni. Obiekcie, którym Irlandczycy są zachwyceni.
Irlandczycy na czas Euro zatrzymają się w hotelu Sheraton w Sopocie, ale trenować będą na stadionie w Gdyni, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa drużyna I-ligowej Arki.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile treningów reprezentacji Irlandii będzie otwartych, ale wiadomo na pewno, że pierwsze otwarte zajęcia odbędą się 5 czerwca o godz. 17. Wejść na stadion będzie można bezpłatnie.

- Podczas treningu będzie można z bliska zobaczyć gwiazdy ligi angielskiej znane z nieustępliwości, waleczności i wielkiego serca do gry, które pod czujnym okiem słynnego trenera Giovanniego Trapattoniego poszukają sposobów na pokonanie rywali z grupy - zachęca Rafał Klajnert z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W reprezentacji Irlandii będzie można zobaczyć takie gwiazd, jak Shay Given, Robbie Keane czy John O'Shea.

Otwarty trening potrwa ok. 90 minut.

Czujesz już atmosferę Euro 2012?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


- Wśród kibiców, którzy przyjdą na stadion, zostaną rozlosowane nagrody - dodaje Klajnert. - To m.in. koszulki reprezentacji biorących udział w rozgrywkach Euro 2012, piłki z podpisami światowej sławy zawodników, sprzęt sportowy oraz karnety na mecze gdyńskich drużyn. Do przyjścia jak najbardziej zachęcamy całe rodziny, nie tylko największych fanów sportu.

- Gościliśmy już delegację Irlandzkiego Związku Piłki Nożnej, na czele z dyrektorem wykonawczym FAI Johnem Delaneyem - mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. - Wizytatorzy poznawali Stadion Miejski w Gdyni. Spełnił oczekiwania gości, a stadion określali nawet słowami: "piękny, fantastyczny, idealny...". Taka opinia napełnia nas dumą i radością - dodaje Łucyk.