PGE Arena laureatem w konkursie Stadium Business Awards! A Narodowy przegrał ze stadionem w Brighton

PGE Arena Gdańsk wzorem do naśladowania dla innych stadionów na świecie. Została laureatem w konkursie Stadium Business Awards 2011 w kategorii "Architektura i projekt". 
Nagrody Stadium Business Awards są wręczane od trzech lat, przyznawane są w 18 kategoriach, m.in. dla najlepszego obiektu roku, za najlepszą architekturę, dla najlepszych zarządców stadionów i za wydarzenie roku. W jury konkursu zasiada m.in. Michael Bollingbroke, kierownik operacyjny Manchesteru United oraz Ian Nuttal, dziennikarz specjalizujący się w tematyce stadionowej. Zwycięzców tegorocznej edycji ogłoszono we wtorek w Turynie podczas uroczystej gali.

W kategorii "gdańskiej", czyli "Architektura i projekt" znalazły się obiekty, które powstały w 2011 r. i mogą stać się architektonicznym i funkcjonalnym wzorem dla przyszłych tego typu obiektów na świecie. Konkurencja była jest silna, ekologiczny prototyp z Kataru, Air Berlin Arena - stadion wybudowany na trzy mecze w Düsseldorfie, Forsyth Barr Stadium w Dunedin w Nowej Zelandii oraz wielofunkcyjny obiekt Stadium du Littoral.

Z kolei w kategorii ("Najlepszy nowy stadion") nominowane były Stadion Narodowy w Warszawie i Stadion Miejski we Wrocławiu przegrały z The American Express Community Stadium w Brighton.