Euro 2012. W Gdyni Euro bez alkoholu. Powstanie strefa dla 3 tys. kibiców

Gdynia włącza się w przygotowania do Euro. W centrum powstanie Park Kibica, do którego na zabawę bez alkoholu miasto zaprasza rodziny z dziećmi. A na stadionie za darmo będzie można zobaczyć trening reprezentacji Irlandii
Gdynia stawia na rodzinną zabawę bez procentów. W parku Rady Europy (obok Skweru Kościuszki, między Gemini a Teatrem Muzycznym) na powierzchni 7 tys. m kw. powstanie Park Kibica, który organizuje firma Coca-Cola. Centralnym punktem na być wielki telebim o powierzchni 32 m kw.

- Od 8 czerwca do 1 lipca kibice będą mogli tam obejrzeć wszystkie mecze Euro 2012. Fani piłki, a także rodziny z dziećmi i osoby starsze, będą mogli śledzić rozgrywki, stojąc lub siedząc na zielonej trawie, na kocu, leżaku czy parkowej ławce - mówi Tomasz Banel z gdyńskiego magistratu. - Do wspólnej zabawy zapraszamy całe rodziny. Będą stoiska gastronomiczne, ale sprzedaży alkoholu nie planujemy. Poza godzinami emisji meczów Park Kibica będzie po prostu miejscem odpoczynku. Z okazji mistrzostw Europy miasto zostanie też udekorowane kilkuset flagami z logo Euro 2012.

Park Kibica to niejedyny akcent piłkarski w Gdyni. 5 czerwca o godz. 17 na murawę gdyńskiego stadionu wybiegnie reprezentacja Irlandii, by rozpocząć swój pierwszy trening przed mistrzostwami. Podczas otwartej sesji treningowej będzie można zobaczyć gwiazdy angielskiej ligi, które pod okiem trenera Giovanniego Trapattoniego podejmą walkę o Puchar Europy.

Będziesz odwiedzać gdyńską strefę kibica? powiedz nam o tym na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? ?


Każdy chętny może za darmo obejrzeć ten trening. - Na kibiców czeka ponad 15 tysięcy bezpłatnych zaproszeń, które od 28 maja można odbierać w kasie stadionu [od ul. Stryjskiej - red.] i w Punktach Informacji Turystycznej - mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR w Gdyni. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie cztery zaproszenia. - Do udziału w sesji treningowej zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież z rodzicami, dla których przygotowano dodatkowe atrakcje. Wśród kibiców zostaną rozlosowane nagrody: koszulki kilku reprezentacji, piłki z podpisami gwiazd futbolu, sprzęt sportowy i karnety na mecze gdyńskich drużyn.

5 czerwca bramy stadionu będą otwarte od godz. 14. Przed treningiem odbędzie się festyn, na którym będzie można zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami reprezentacji Polski i Irlandii.

Trójmiejskie strefy dla kibiców

Gdańsk

Największa, firmowana przez UEFA strefa kibica dla 30 tys. fanów futbolu powstanie na placu Zebrań Ludowych. W trakcie mistrzostw będzie można oglądać tam mecze na wielkim telebimie, ale nie tylko. Oprócz stoisk handlowych i gastronomicznych organizatorzy przygotowali koncerty (wystąpią m.in. Pitbull, Noel Gallagher, ATB, I Blame Coco). W tej strefie nie można płacić gotówką, ale kartą pre-paid.

Mniejsza strefa dla kibiców powstanie na Targu Węglowym, gdzie organizatorzy przygotują m.in. punkty informacyjne i stoiska krajów uczestniczących w mistrzostwach.

Sopot

Miasteczko dla fanów piłki powstanie na terenie hipodromu, zorganizuje je firma Carlsberg, sponsor Euro 2012. Tu, w przeciwieństwie do Gdańska i Gdyni, znajdą się też namioty do spania (ok. 4 tys. miejsc). A oprócz tego oczywiście wyszynk i telebim z transmisją meczów.