Na poznańskim stadionie murawa prawie gotowa

Prawie trzy czwarte powierzchni boiska na poznańskim Stadionie Miejskim jest już pokryte zieloną murawą. Do piątku trawa powinna być gotowa, w czerwcu zostaną na niej rozegrane trzy mecze Euro 2012.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Prace na poznańskim stadionie, zlecone i opłacone przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, wykonuje poznańska firma Greenboss. Nie obyło się bez kłopotów - wynajęci przez UEFA pracownicy brytyjskiego instytutu STRI przez kilka dni domagali się wysypania na przygotowanie wcześniej podłoże 700 ton piasku. Ich zdaniem grunt pod trawą nie był wystarczająco przepuszczalny. Dopiero piątkowa ulewa, po której w podłoże niemal natychmiast wsiąkła cała woda, przekonała ich do zmiany zdania.

Trawa, której rozwijanie właśnie trwa, przyjechała do Poznania z Węgier. Jest doskonałej jakości. Mimo, ze poznański stadion jest zaprojektowany tak, że na murawę nie dociera słońce, powinna w niezłym stanie wytrzymać do zimy. Kolejnymi wymianami (tych przy tak skonstruowanym stadionie nie da się uniknąć) będzie się zajmował już nie POSiR, a operator obiektu - Lech Poznań i jego spółka Marcelin Management.

Polskie stadiony w grze Euro 2012. Zobacz, jak wyglądają!


Który z polskich stadionów na Euro 2012 jest najładniejszy?