Euro 2012 w Krakowie. Roy Hodgson nie zrobi z Hotelu Starego twierdzy

?Daily Mirror? donosi, że nowy selekcjoner reprezentacji Anglii nie chce powtórzyć błędu Fabio Capello, który podczas mistrzostw świata w 2010 roku w RPA odizolował piłkarzy od świata i skazał ich wyłącznie na własne towarzystwo.
Podczas turnieju przed dwoma laty Anglicy zamieszkali w położonym na uboczu Rustenburgu. Decyzja selekcjonera nie spodobała się przede wszystkim Johnowi Terry'emu i Wayne'owi Rooney'owi, którzy narzekali na nudę i mieli dość własnego towarzystwa. Zdaniem gazety, to właśnie zamknięcie piłkarzy w "twierdzy" źle wpłynęło na ich formę. Anglia w mistrzostwach świata zaliczyła słaby występ. Z grupy podopieczni Fabio Capello wyszli na drugim miejscu, a w 1/8 finału wysoko przegrali z Niemcami (1:4).

Podczas pobytu w Krakowie Roy Hodgson, nowy szkoleniowiec Anglików, planuje wprowadzić nowe zasady. Gracze mają mieć więcej swobody i szerszy dostęp do rozrywek. - Podczas takiego turnieju, jakim są mistrzostwa Europy, najważniejsze jest stworzenie odpowiedniej atmosfery w zespole. Zawodnicy nie mogą czuć się jak w więzieniu - mówi szkoleniowiec na łamach gazety.

Anglicy przyjadą do Krakowa 6 czerwca. Otwarty trening na stadionie Hutnika Nowa Huta przeprowadzą dwa dni później.