PGE Arena na 24 dni przed Euro zmieniła właściciela

Miejska spółka Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego przejęła 100 procent udziałów spółki Lechia Operator, która do tej pory była zarządcą PGE Areny. Na mocy zawartej umowy Miasto Gdańsk przejmuje zarząd nad stadionem.
Cała procedura zakończyła się na niecały miesiąc przed rozpoczęciem Euro 2012, ale jak zapewniają urzędnicy nie będzie to miało wpływu na organizację gdańskich meczów turnieju (10 czerwca, Hiszpania - Włochy, 14 czerwca, Hiszpania - Irlandia, 18 czerwca, Hiszpania - Chorwacja oraz 22 czerwca jeden z ćwierćfinałów.

- Operacja przejęcia stadionu od dotychczasowego operatora nie zagraża organizacji Euro. Wręcz przeciwnie zapewniamy ciągłość ich organizacji i wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań, jakie Miasto Gdańsk ma wobec UEFA - podkreśla Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Przekazanie PGE Areny (a właściwie Areny Gdańsk bo tak nazywać się będzie obiekt podczas Euro) UEFA odbyło się zgodnie z planem, czyli 11 maja.

CZY NOWY WŁAŚCICIEL PGE ARENY SPRAWI, ŻE STADION OŻYJE? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? ?


Na mocy umowy podpisanej między GARG a Lechia Operator ustalono, że Miasto Gdańsk przejęło za pośrednictwem GARG 100 procent udziałów w spółce Lechia Operator, poukładano relacje między operatorem stadionu a kontrahentami i podwykonawcami działającymi obecnie na stadionie, ustalono również zasady korzystania z obiektu przez Lechię Gdańsk w nowym sezonie rozgrywek ekstraklasy (stadion pozostaje siedzibą klubu Lechia Gdańsk). Ponadto nowy zespół operatora będzie stopniowo intensyfikował działania dotyczące zagospodarowania powierzchni komercyjnych wokół i na stadionie, a także zabezpieczy duże wydarzenia, które będą się odbywać na stadionie po zakończeniu Euro 2012. GARG podejmie się też restrukturyzacji długu powstałego na skutek działalności operatora prowadzonej do dnia 9 maja tego roku.