TYLKO U NAS! Euro 2012. Gdynia gotowa na przyjęcie Irlandczyków. Jakie były ich wymagania?

Choć do rozpoczęcia Euro pozostały jeszcze cztery tygodnie na stadionie miejskim w Gdyni, gdzie będzie trenować reprezentacja Irlandii, wszystko jest już gotowe na przyjęcie wyspiarzy. Przekazanie obiektu w ich ręce nastąpi dzień po ostatnim meczu Arki w I lidze z Pogonią Szczecin.
- Przed oddaniem obiektu w ręce Irlandczyków czekają nas kosmetyczne zmiany - mówi trojmiasto.sport.pl Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. - W zasadzie wszystko mamy już przygotowane. Na stadionie zostaną tylko banery reklamowe miasta, na co zgodę wyraziła UEFA. Pozostałe, czyli barwy klubowe Arki, która korzysta z obiektu na co dzień, loga sponsorów i banery reklamowe na czas Euro 2012 zostaną usunięte.

Jedynym miejscem, gdzie kibice Irlandii będą mogli kupić pamiątki związane z Arką, będzie klubowy salon na stadionie. - Dogadaliśmy się z europejską federacją, że w czasie mistrzostw w klubowym sklepiku będzie można kupić i gadżety związane z Euro i żółto-niebieskie pamiątki Arki - dodaje Łucyk.

Jak mówi dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyspiarze nie mieli wygórowanych wymagań wobec gospodarza obiektu. - Zażyczyli sobie siłowni na samym obiekcie i bieżni do biegania, a więc rzeczy, które już mieliśmy. Z tego co wiem, to mają sobie jedynie wstawić swoje automaty z kawą.

Na czas treningów, na które irlandzcy piłkarze codziennie będą dojeżdżać z sopockiego hotelu Sheraton, bramy stadionu pozostaną zamknięte. - W trakcie zajęć na obiekcie będzie mogło przebywać maksymalnie 20 osób z obsługi technicznej stadionu, ale aby się na nim znaleźć będą musieli posiadać specjalne akredytacje. Nasi goście będą mieli dodatkowo swoją ochronę, którą wzmocnimy naszymi służbami porządkowymi - wyjaśnia Łucyk.

Ponadto w czasie treningów ze względów bezpieczeństwa zostanie zamknięta ul. Olimpijska, a bramy wjazdowe na stadion, zza których widać płytę boiska zostaną zasłonięte banerami UEFA.

27 maja Arka rozegra ostatni mecz w sezonie z Pogonią Szczecin. Dzień później nastąpi oficjalne przekazanie obiektu w ręce Irlandczyków. Czy trener Giovanni Trappatoni zajmie pokój trenerski po Petrze Nemecu? - Tego nie wiem - śmieje się Łucyk. - Obiekt będzie oddany w całości, więc niewykluczone, że tak będzie. Jednak mamy na stadionie wystarczającą ilość pomieszczeń, by to ze sobą pogodzić.

Wybierzesz się na gdyński stadion, by obejrzeć Irlandczyków? powiedz na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? »


Przed przyjazdem do Polski 26 maja w Dublinie Irlandia zagra w sparingu z Bośnią i Harcegowiną. 4 czerwca w Budapeszcie Irlandczycy spotkają się z Węgrami i jeszcze tego samego dnia w nocy przylecą do Trójmiasta.

Dzień później o godz. 17 na stadionie miejskim w Gdyni piłkarze Giovanniego Trappatoniego odbędą otwarty dla kibiców trening. Na kibiców czeka ponad 15 tysięcy bezpłatnych zaproszeń, które od 28 maja będzie można odebrać w kasie Stadionu Miejskiego (wejście od ul. Stryjskiej) oraz w Punktach Informacji Turystycznej przy ul. 10 lutego 24 i Al. Jana Pawła II (koło Akwarium Gdyńskiego). Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy informują, że jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie cztery zaproszenia.

Podczas mistrzostw Europy Irlandczycy zagrają w grupie C z Hiszpanią, Włochami i Chorwacją.

Skład reprezentacji Irlandii na Euro 2012:

Bramkarze: Shay Given (Aston Villa), Keiren Westwood (Sunderland), David Forde (Millwall).

Obrońcy: John O'Shea (Sunderland), Richard Dunne (Aston Villa), Sean St Ledger (Leicester City), Stephen Ward (Wolverhampton Wanderers), Kevin Foley (Wolverhampton Wanderers), Stephen Kelly (Fulham), Darren O'Dea (Celtic).

Pomocnicy: Keith Andrews (West Bromwich Albion), Glenn Whelan (Stoke City), Darron Gibson (Everton), Damien Duff (Fulham), Aiden McGeady (Spartak Moskwa), Stephen Hunt (Wolverhampton Wanderers), Keith Fahey (Birmingham City), James McClean (Sunderland).

Napastnicy: Robbie Keane (Los Angeles Galaxy), Kevin Doyle (Wolverhampton Wanderers), Simon Cox (West Bromwich Albion), Jonathan Walters (Stoke City), Shane Long (West Bromwich Albion).