adidas prezentuje Tango 12 Finale - Oficjalną Piłkę Meczową na finał UEFA EURO 2012™

W środę 9 maja 2012 adidas przedstawił Oficjalną Piłkę Meczową na finał UEFA EURO 2012™ - Tango 12 Finale. Piłkę zaprezentował Iker Casillas - kapitan broniącej tytułu reprezentacji Hiszpanii oraz Realu Madryt. Uroczystość odbyła się w Miasteczku Futbolowym w Madrycie.
Wzorując się na klasycznym wyglądzie piłek Tango, używanych podczas FIFA World Cup™ oraz UEFA EURO™ w latach 80-tych, adidas Tango 12 Finale odzwierciedla nowoczesną interpretację kultowego wzoru. Zawiera kolorowy kontur inspirowany flagami gospodarzy turnieju: Polski i Ukrainy. Wpisane w kształt Tango specjalne grafiki, stanowią odwołanie do kluczowych wartości piłki nożnej - jedności, rywalizacji i pasji.

Prace nad adidas Tango 12 Finale trwały ponad dwa lata. W tym czasie piłka została poddana dwóm rygorystycznym procesom testowania. Testy jakościowe przeprowadzone zostały w ośmiu krajach, przy zaangażowaniu klubów i federacji oraz piłkarzy. Zarówno tych profesjonalnych jak i amatorów. Testy ilościowe wykonywane były w warunkach laboratoryjnych. Wykazały one, że adidas Tango 12 Finale nie tylko spełnia, ale nawet przekracza wszystkie standardy i normy FIFA Approved dla Oficjalnej Piłki Meczowej. Jest ona najdokładniej przetestowaną futbolówką, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma adidas.

Na miesiąc przed rozpoczęciem turnieju - wraz z prezentacją nowej Oficjalnej Piłki Meczowej Tango 12 Finale - rusza kampania adidas "Droga do finału". Kampania ma charakter globalny, a jej celem jest stworzenie kibicom szansy na wygranie biletów na mecze UEFA EURO 2012™.

Kampania "Droga do finału" polegać będzie na wirtualnej podróży po każdym kraju biorącym udział w turnieju. Potrwa przez najbliższy miesiąc. Krajami docelowymi będą Polska i Ukraina. W każdym z nich jedna gwiazda sportowa - ambasador adidas - wykona sobie zdjęcie z piłką, które pojawi się na oficjalnej stronie adidas na Facebooku i Twitterze. Każdy "like" oraz "retweet" automatycznie rejestruje fanów do finalnego losowania nagród UEFA EURO 2012™.

Oprócz nagród, każdy zwycięzca otrzyma replikę Tango 12 Finale i będzie poproszony o zrobienie sobie zdjęcia z piłką przy jednym ze słynnych zabytków aby pokazać innym swój sukces.

Po prezentacji w Madrycie, już na trzy tygodnie przed Mistrzostwami UEFA EURO 2012&trade;, zwycięzców można będzie śledzić na stronie <a href="www.facebook.com/adidasfootballfacebook.com/adidasfootball</a> ">">facebook.com/adidasfootball</a>lub via Twitter na @adidasfootball.

Piłka Tango 12 Finale w sprzedaży znajdzie się już od czerwca 2012 roku. Więcej informacji na temat produktów i usług adidas pod adresem <a href="http://www.adidas.com/football</a>adidas.com/football</a>lub <a href="http://www.adidasnewsstream.com">adidasnewsstream.com</a>.