Euro 2012. Puyol: Mój występ na turnieju jest niemożliwy

Obrońca FC Barcelony Carles Puyol nie wierzy, że uda mu się wyleczyć do Euro 2012, przez co jego występ na turnieju w Polsce i na Ukrainie będzie niemożliwy. Reprezentant Hiszpanii doznał kontuzji podczas sobotniego meczu derbowego z Espanyolem.
Puyol sobotni mecz ligowy z Espanyolem (4:0) zakończył z bólem w prawym kolanie. Według informacji podanych przez Barcelonę, po szczegółowych badaniach okazało się, że konieczne będzie przeprowadzenie artroskopii. Zabieg odbędzie się w sobotę, a po nim konieczna będzie sześciotygodniowa rehabilitacja.

Teraz jednak piłkarz sam wyjawił, że nie wierzy w swój powrót do zdrowia na Mistrzostwa Europy: - By być szczerym, trzeba przyznać że będzie z tym bardzo ciężko. Muszę jednak poczekać i zobaczyć jak powiedzie się operacja - powiedział Puyol podczas środowej konferencji prasowej.

- Myślę jednak, że będzie to niemożliwe, ponieważ gdy przejdziesz taką operację, to konieczny jest odpowiedni okres rekonwalescencji. Wydaje mi się, że na Euro 2012 powinni pojechać ci, którzy będą w lepszej dyspozycji niż ja - dodał obrońca Barcy.

Broniący trofeum Hiszpanie mistrzostwa Europy rozpoczną 10 czerwca meczem z Włochami. Oprócz tego zmierzą się w grupie C z drużynami Irlandii (14 czerwca) i Chorwacji (18 czerwca). Wszystkie spotkania zagrają w Gdańsku.

"To ogromna strata" - mówi Del Bosque o kontuzji Puyola »