Franciszek Smuda ogłasza kadrę. Ilu lechitów?

Rafał Murawski, Grzegorz Wojtkowiak i Marcin Kamiński mają szanse znaleźć się w reprezentacji Polski, która selekcjoner Franciszek Smuda powoła na Euro 2012
Selekcjoner ogłosi szeroką kadrę 26 piłkarzy, z której następnie usunie jeszcze dwóch. Ceremonia rozpocznie się dziś około godz. 21 w Warszawie (transmisja w TVP1), a przed północą poznamy nazwiska piłkarzy na Euro 2012, jak i tych pominiętych. Czy doczekamy się takich sensacji, jakie sprawił Paweł Janas przed mundialem 2006 roku?

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Na dzisiejszą decyzję czekają też lechici. Rafał Murawski ma szansę zostać pierwszym w dziejach graczem Kolejorza, a także jednym z nielicznych Polaków, którzy na Euro 2012 pojada po raz drugi. Na boiskach Austrii cztery lata temu grał w meczach z Austriakami i Chorwatami. Teraz jest bodaj największym pewniakiem kadry Smudy z grona graczy poznańskiego Lecha.

W grę wchodzi także Grzegorz Wojtkowiak, który gra dziś w Lechu, jednak na Euro 2012 będzie już reprezentował barwy innego klubu - podpisał bowiem kontrakt z niemieckim TVS 1860 Monachium. Po tej decyzji selekcjoner Smuda zapytany o to, czy Wojtkowiak nadal pozostaje w gronie kandydatów na Euro 2012 , odpowiedział nam: - Jak najbardziej!

Największą zagadką jest to, czy powołanie dostanie Marcin Kamiński. Jeśli tak, może stać się najmłodszym graczem polskiej kadry. Młody lechita jest kandydatem do gry na Euro 2012 , ale jego nominacja byłaby sporym wydarzeniem. W zeszłorocznej, 30-osobowej kadrze Marcin Kamiński się nie znalazł, ale selekcjoner może ją zmodyfikować. - Młodzi, którzy mogą być kiedyś liderami kadry, muszą przeżyć taką imprezę. Kazimierz Górski wziął Władka Żmudę i trafił idealnie. Nie musi to być Rafał, może to być Michał Żyro lub jeszcze inni - mówi jednak Franciszek Smuda dla sport.pl, więc poczekajmy na decyzję.

Lechici na dużych imprezach piłkarskich:

Mundial 1974 Roman Jakóbczak nie grał
Mundial 1978 Mirosław Justek nie grał
Mundial 1982 Piotr Mowlik nie grał
Mundial 1986 Krzysztof Pawlak grał
Mundial 2006 Bartosz Bosacki grał, 2 gole
Euro 2008 Rafał Murawski grał
Na mundialu 1938 grał jeszcze Fryderyk Scherfke z Warty Poznań (strzelił gola), a inni gracze Warty - Kazimierz Lis i Edmund Twórz nie wybiegli na boisko.

Selekcjoner Franciszek Smuda zabierze na Euro 2012: