Do biegu, gotowi, start! aFC w weekend we Wrocławiu

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, odbędzie się druga runda eliminacyjna najbardziej prestiżowego turnieju piłkarskiego dla młodzieży, adidas Football Challenge. Rozgrywki toczyć się będą do niedzieli na obiektach Hotelu GEM przy ul. Mianowskiego 2B. Nagrodą główną w całym turnieju są bilety na mecze UEFA EURO 2012™.
W sobotę rywalizować będą drużyny z kategorii U-9 i U-11, w niedzielę U-13 i U-15. Do turnieju zgłosiła się silna reprezentacja zespołów z Dolnego Śląska. W weekend na boiskach we Wrocławiu przekonamy się jak prezentują się następcy najlepszych zawodników z regionu. Czy na Dolnym Śląsku rośnie właśnie drugi Szymon Pawłowski?

Obok Śląska Wrocław, Polonii czy Silesii na turniej we Wrocławiu przyjadą także młodzieżowe ekipy Zagłębia Sosnowiec i Wisły Kraków. W ubiegłym roku emocji nie zabrakło, więc i teraz z pewnością będzie podobnie. Tytułu z eliminacji wrocławskiej z ubiegłego roku bronią: U-9 - Śląsk Wrocław, U-11 - Stadion Śląski Chorzów, U-13 - Hutnik Kraków, U-15 - Śląsk Wrocław. Młodzi piłkarze uczestniczący w turnieju w ubiegłym roku deklarowali zgodnie: - W roku Euro 2012 nie zabraknie nam woli zwycięstwa. Turniej jest zorganizowany bardzo profesjonalnie i fajnie że możemy poczuć się jak zawodowi gracze.

Do wielkiego finału adidas Football Challenge zakwalifikują się po 3 najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej. Kolejne eliminacje odbędą się w miastach gospodarzach UEFA EURO 2012™: Poznaniu (12-13.05) oraz w Gdańsku (19-20.05). Wielki finał turnieju zaplanowano na 29-30.05 na obiektach Legii w Warszawie.

W tym roku po raz pierwszy partnerem strategicznym turnieju jest INTERSPORT, lider wśród sieci sklepów sportowych.

Więcej informacji w serwisie adidas World na Sport.pl »