Puchar Henri Delaunaya od soboty w Poznaniu. Do wygrania bilety na Euro 2012

Ma 60 cm wysokości, waży niespełna 4 kg i jest wykonany ze srebra - Puchar Henri Delaunaya, czyli trofeum, które wzniesie kapitan zwycięskiej drużyny na Euro 2012, przyjedzie w piątek do Poznania. Puchar będzie można oglądać do poniedziałku.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Najlepsza okazja do obejrzenia trofeum dla piłkarskich mistrzów Europy będzie w niedzielę i poniedziałek. "Puchar będzie dostępny na pl. Wolności i zostanie zaprezentowany na specjalnie skonstruowanej rampie. Między godzinami 10:00 a 20:00 każdy, kto dołączy do wydarzenia i pobierze specjalny bezpłatny bilet, będzie mógł nie tylko zobaczyć puchar z bliska, ale również skorzystać z możliwości wykonania pamiątkowej fotografii aparatem przygotowanym na miejscu przez UEFA. Zdjęcia będą dostępne do pobrania na stronie internetowej UEFA, na podstawie otrzymanego linka" - informują organizatorzy i obiecują: "Każdego dnia 2012. osoba, która wykona zdjęcie z Pucharem, otrzyma podwójny bilet na mecz Euro 2012. Pojedynczy bilet czeka również codziennie na autora najsilniejszego strzału do bramki".

Puchar będzie w stolicy Wielkopolski już w sobotę. W samo południe przywitają go poznańskie koziołki. Potem odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział władze miasta, Ambasadorzy Euro 2012 w Poznaniu Bartosz Bosacki i Katarzyna Werner oraz Przyjaciel Euro 2012 Andrzej Szarmach, który zaprezentuje puchar.

Potem srebrna waza w eskorcie poznańskich ułanów wyruszy ze Starego Rynku. Parada dotrze m.in. do Szpitala Dziecięcego przy ul. Krysiewicza (ok. godz. 13) oraz do domów dziecka przy ul. Swoboda i Pamiątkowej. Na przystanku przy ul. Za Groblą (ok. godz. 14) odbędzie się kolejna edycja cyklu "Bajki w bramce". Ambasador Euro Katarzyna Bujakiewicz przedstawi dzieciom bajkę pt. "Piłka, bajka, gol!". Ok. godz. 17 puchar wróci na Stary Rynek i stanie w loggi ratusza.

Ponadto organizatorzy zapowiadają konkursy i niespodzianki, m.in. spotkania z maskotkami mistrzostw Slavko i Slavkiem, pokazy freestyle football oraz spotkania "z popularnymi osobami związanymi z turniejem", wśród nich będzie raper Jacek "Mezo" Mejer - Ambasador Euro w Poznaniu pojawi się na pl. Wolności w poniedziałek po południu. Ponadto codziennie o godz. 17, obok miejsca ekspozycji pucharu zostanie postawiony balon w kształcie Pucharu Henri Delaunaya. Jeśli pogoda na to pozwoli - balon będzie można podziwiać w locie.

Polskie stadiony w grze Euro 2012. Zobacz, jak wyglądają!