Warta Poznań bez boiska na Euro 2012

''Jednak nie będziemy boiskiem transferowym na Euro2012, bo Miasto Poznań, mimo obietnic zeszłorocznych, nie wymieni murawy na Ogródku'' - poinformowała na twitterze Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes piłkarzy Warty Poznań.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Europejska federacja wymaga, by reprezentacjom, które mieszkają dalej niż 60 km od stadionu, na którym będą grały mecze, udostępnić boisko do treningu. Wszystkie drużyny, które zagrają w Poznaniu, spełniają ten wymóg - Chorwaci nocują w Warce, Irlandczycy w Gdyni, a Włosi w Krakowie.

Na początku lutego Ogródek przy Drodze Dębińskiej dostał od UEFA certyfikat ''boiska transferowego'' na Euro 2012. Pojawił się jednak problem dostosowania go do wymogów turnieju, przede wszystkim wymiany murawy. W sumie chodziło o koszt nawet 800 tys. zł. Klub od początku nie miał zamiaru wykładać tej kwoty, teraz, jak się okazuje, zrezygnowało z tego również miasto.

Prawdopodobnie poznańskim boiskiem transferowym na Euro 2012 będzie jedno z nowych boisk treningowych, które powstały przy stadionie przy Bułgarskiej.