Euro 2012. Pobudka po krakowsku coraz bardziej znana

"Hejnał z Wieży Mariackiej? Bardzo dobrze. Anglicy przespali ostatnie turnieje. Może tym razem tego nie zrobią". Czyli o tym, jak krakowski hejnał podbija świat.
W wtorek informowaliśmy, że brytyjska bulwarówka "Daily Star" rozważa, czy hejnał z Wieży Mariackiej nie będzie przeszkadzał reprezentantom Anglii podczas Euro 2012. Autor artykułu obawia się, że piłkarze, którzy zamieszkają w Hotelu Starym, będą mieli problemy z przespaniem całej nocy. Więcej o obawach Anglików na krakow.sport.pl.

Co ciekawe, sprawą zajął się nawet portal prestiżowego BBC. Temat krakowskiego hejnału trafił na pierwsze miejsce listy dziesięciu spraw, które mogłyby być "primaaprilisowym żartem, ale nie są". Tuż obok znalazły się równie absurdalne historie o "piwnych okularach" i odwołanej paradzie osłów z okazji Niedzieli Palmowej.

Tymczasem "sprawa hejnału" odbiła się echem w mediach w innych krajach. Można o niej poczytać na portalach niemieckich, francuskich, a nawet... wietnamskich.

Nic dziwnego, że zaciekle dystkutują o niej angielscy kibice. Na forach piłkarskich roi się od różnych opinii, a fani wklejają filmiki z serwisu YouTube z Wieżą Mariacką. Niektórzy krytykują działaczy federacji za wybór hotelu w centrum miasta, ale nie brakuje też ironicznych komentarzy. - Obudzi ich hejnał? To dobrze, bo przecież nasi reprezentanci przespali ostatnie turnieje. Może tym razem się przebudzą" - pisze jeden z kibiców.

Więcej o: