Na Euro 2012 przyjedzie 200 dziennikarzy z Chin! A w Gdańsku chcą się akredytować Wietnamczycy

Ponad 200 chińskich dziennikarzy chcących przyjechać na Euro 2012 zgłosiło się do polskiej ambasady w Pekinie - dowiedziało się Trojmiasto.sport.pl. W gdańskim centrum medialnym chcą się też m.in. akredytować Wietnamczycy.
Zainteresowanie zagranicznych mediów turniejem Euro 2012 jest ogromne, ale ilość wniosków chińskich dziennikarzy zaskoczyła wszystkich. Ambasada RP w Pekinie została wręcz zasypana zgłoszeniami chętnych na przyjazd do Polski na przełomie czerwca i lipca. Jak dowiedziało się Trojmiasto.sport.pl w sumie zgłosiło się ich ponad 200! Co ciekawe niedawno w Gdańsku gościło dziewięciu chińskich dziennikarzy, którzy z niekłamanym podziwem oglądali PGE Arenę, bardzo spodobało im się również samo miasto.

Właśnie do gdańskiego Centrum Medialnego Oficjalnej Strefy Kibica w Gdańsku oraz Centrum Medialnego Miasta-Gospodarza wpłynęło również ostatnio zapytanie z... Wietnamu.

- Przedstawiciel tamtejszej federacji piłkarskiej prosił o informację ilu dziennikarzy z Wietnamu będziemy w stanie akredytować na Euro, bo już wie, że chętnych będzie bardzo dużo - mówi nam Łukasz Pałucha z biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012.

W ostatnich miesiącach w Gdańsku gościli m.in. dziennikarze z Irlandii, Rosji, Niemiec, Finlandii, Chorwacji, USA, arabskiej Al-Jazzery, a tylko na najbliższe dni zapowiedzieli się przedstawiciele mediów z Litwy, Łotwy, Singapuru, Malty i Słowacji. - Co chwilę gościmy dziennikarzy z różnych krajów, zainteresowanie Euro jest naprawdę ogromne - podkreśla Pałucha.

W sumie w Gdańsku spodziewany jest w trakcie Euro przyjazd kilkuset dziennikarzy (samych Niemców, którzy w Gdańsku będą mieli swoje centrum prasowe będzie ok. 300). Jak się okazuje również z krajów piłkarsko bardzo egzotycznych.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? ?