PZPN losuje bilety na mecze Polaków. 8 proc. szans na wejściówkę

W poniedziałek o godz. 12 odbędzie się losowanie biletów na mecze Euro 2012 z puli Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wejściówek dla kibiców jest 8,7 tys. Chętnych ok. 110 tys.
Pan Maciej z Gdańska ma już dwa bilety na mecze, które odbędą się na PGE Arenie: Hiszpania - Chorwacja oraz gdański ćwierćfinał.

- Ale zgłosiłem się jeszcze do losowania biletów na mecze Polaków z puli PZPN. Zrobiłem to bez wiary w powodzenie, choć kiedy dowiedziałem się, że na blisko 9 tys. wejściówek jest tylko 110 tys. chętnych, to moja wiara wzrosła. To znaczy, że mam ok. 8 proc. szans na wejściówkę. Myślałem, że będzie gorzej. Marzy mi się mecz otwarcia z Grecją - mówi pan Maciej.

PZPN zdecydował, że z puli biletów, jaką otrzymała każda federacja uczestnicząca w Euro 2012 (na mecze swojej drużyny), odda kibicom 38 proc. (czyli 8,7 tys. wejściówek). A konkretnie członkom Klubu Kibica Reprezentacji Polski, bo to jest warunek, żeby wziąć udział w losowaniu.

Co PZPN zrobi z resztą biletów? Rozda wśród sponsorów, struktur regionalnych, działaczy, gości VIP, klubów ekstraklasy i pierwszej ligi oraz Polonii.Poniedziałkowe losowanie w siedzibie PZPN odbędzie się za pomocą systemu informatycznego, który ustali wylosowane zamówienia oraz kolejność na listach rezerwowych. Wysokie miejsce na liście rezerwowej umożliwi kupno tych wejściówek, za które zwycięzcy losowania nie uiszczą opłaty w określonym terminie.

- Osoby, które wylosują bilety, zostaną o tym poinformowane do 15 marca poprzez platformę UEFA. Termin płatności zostanie wskazany przez UEFA na platformie biletowej - wyjaśnia PZPN.

Najtańszy bilet na mecz otwarcia Polaków z Grecją w Warszawie kosztuje 180 zł. Najtańsze bilety na dwa pozostałe mecze grupowe - z Rosją w stolicy i Czechami we Wrocławiu, można kupić za 120 zł.

- Na bilety na dwa mecze w Gdańsku wydałem już blisko tysiąc złotych. Ale liczę jeszcze na wejściówkę na otwarcie z Grekami, najlepiej tą najtańszą - dodaje pan Maciej.

Poniedziałkowe losowanie nie jest jednak ostatnią szansą na zdobycie wejściówki na Euro 2012. Ciągle działa bowiem oficjalny portal odsprzedaży biletów na stronie UEFA, gdzie pojawiają się wejściówki, z których wcześniejsi nabywcy zrezygnowali. Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie UEFA przygotowała łącznie 1,4 mln biletów. 41 proc. z tej sumy znalazło nabywców wiosną poprzedniego roku w drodze losowania. Do federacji, których reprezentacje zagrają w mistrzostwach, trafiło 31 proc. Resztę wejściówek, czyli 28 proc., UEFA podzieli wśród sponsorów, gości i nabywców pakietów biznesowych.