Strona o Wrocławiu dla kibiców z Czech, Rosji i Grecji

Miejskie biuro ds. Euro 2012 uruchomiło stronę o Wrocławiu w językach czeskim, rosyjskim i greckim. Drużyny tych krajów będą u nas w czerwcu rozgrywać mecze piłkarskich mistrzostw Europy.
Strona wystartowała na 100 dni przed turniejem. Patrycja Wojciechowska z biura ds. Euro: - To jeden z wymogów UEFA. Federacja bardzo naciska na to, aby przyjezdni kibice mogli łatwo znaleźć informacje o mieście, w którym ich drużyny rozgrywają mecze. Przede wszystkim chodzi o kwestie związane z dojazdem na stadion i funkcjonowaniem strefy kibica.

Na wrocławskiej stronie mają się pojawiać informacje o atrakcjach turystycznych miasta. Tekst i opisy w językach czeskim, rosyjskim, greckim i angielskim na zamówienie biura ds. Euro przygotowała firma tłumaczeniowa. Na razie są to raczej hasła w rodzaju: park Szczytnicki to największy park w mieście. Wojciechowska: - Oczywiście im bliżej Euro, strona będzie bogatsza w treści. Będziemy publikować tam wszystkie bieżące informacje związane z turniejem.

Na wrocławską stronę dla zagranicznych kibiców można już także wejść przez witrynę UEFA, a działa ona pod dwoma adresami: www.wroclaw.pl/UEFAeuro2012 oraz www.e212.eu