Moja Piosenka na Euro - trwa głosowanie!

Trwa ogólnopolski konkurs Moja Piosenka na EURO, mający na celu wyłonienie piłkarskiego przeboju 2012 roku. 14 lutego zakończono przyjmowanie zgłoszeń. Do 29 lutego odbywa się pierwszy etap głosowania. Zwieńczeniem plebiscytu będzie Uroczysta Gala Finałowa w Platinium Club&Restaurant, podczas której poznamy zwycięzców.
Patroni Honorowi:

Elżbieta Zapendowska - wybitny krytyk muzyczny, nauczyciel emisji głosu: - Nagranie piosenki na EURO jest nie tylko znakomitą okazją do promocji tego wydarzenia, ale także szansą przedstawienia własnej twórczości. Kibicuję wszystkim uczestnikom konkursu Moja Piosenka na EURO. Szczególnie wspieram młodych i zdolnych artystów.

Radosław Majdan - piłkarz reprezentacji Polski, trener: - Zdecydowałem się objąć patronat honorowy nad konkursem Moja Piosenka na Euro, ponieważ muzyka i sport to dziedziny życia dające widzom ogromne emocje. W połączeniu pozostawiają w naszej pamięci moc niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Mistrzostwa Europy to wielka impreza i święto zasługujące na utwór, który uświetni sportowe wydarzenie stulecia w naszym kraju.

Przyjaciele konkursu:

Alicja Janosz - piosenkarka, laureatka pierwszej edycji programu Idol, Karolina Sawka - aktorka, znana z roli Nel w filmie "W pustyni i w puszczy"

Konkurs odbywa się w ramach trzech kategorii:

1. Moja kompozycja na EURO

2. Własna interpretacja znanej piosenki lub przyśpiewki

3. Okrzyk lub hasło na EURO

Spośród ogromnej liczby nadesłanych zgłoszeń, do konkursu zakwalifikowano prawie 200 uczestników. Największym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza kategoria, wyłaniająca piłkarski przebój tegorocznych mistrzostw. Głosowanie w I etapie potrwa do 29 lutego.

Zgłoszenia z największą liczbą głosów wezmą udział w etapie finałowym, do którego przejdzie 20 propozycji z I kategorii oraz po 5 z kategorii II i III. Zakończenie głosowania finałowego - 25 marca. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w środę, 28 marca.

Ulubieńcy publiczności zaprezentują swoje utwory podczas wiosennych koncertów plenerowych, towarzyszących Mistrzostwom Europy.

Utwory można przesłuchać oraz oddawać głosy - na stronie piosenkanaeuro.pl »