Euro 2012. Menedżer reprezentacji Niemiec Oliver Bierhoff: Chcemy przywieźć mistrzostwo do Niemiec

Na nieco ponad 100 dni przed rozpoczęciem Euro 2012 menedżer reprezentacji Niemiec Oliver Bierhoff nie pozostawia wątpliwości, jaki cel ma do zrealizowania niemiecka kadra na finałach mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie. - Chcemy ponownie przywieźć puchar do Niemiec - podkreśla Bierhoff
- Andreas Koepke i ja nie możemy już słuchać, że jesteśmy ostatnimi piłkarzami, którzy wygrali mistrzostwo Europy - mówi Bierhoff portalowi sport.de, przypominając, że po raz ostatni Niemcy triumfowali na Euro w 1996 roku w Anglii.

Bierhoffowi w wygłaszaniu odważnych opinii nie przeszkadza fakt, że rywalami Niemiec w grupie będą silni przeciwnicy - Holandia, Dania i Portugalia. - Nawet cieszę się, że już na początku turnieju będziemy musieli ciężko pracować - przyznał menedżer reprezentacji Niemiec, która podczas Euro 2012 swoją bazę będzie mieć w gdańskim hotelu Dwór Oliwski.

Na pierwszy od 16 lat tytuł czeka również prezydent niemieckiego związku piłki nożnej DFB Wolfgang Niersbach. - Pierwsze miejsce w turnieju ucieszyłoby mnie bardziej, niż zbilansowany budżet na Euro - podkreśla Niersbach.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?