Wybierz piosenkę na Euro 2012

Najpopularniejsze gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, zespoły początkujące oraz amatorzy - w ciągu kilku tygodni przesłano dziesiątki zgłoszeń do konkursu na piłkarski przebój 2012 roku. Plebiscyt Moja Piosenka na EURO odbywa się pod patronatem Elżbiety Zapendowskiej i Radosława Majdana.
Na zgłoszenie do konkursu pozostało niewiele czasu. Propozycje w jednej z trzech kategorii można wysyłać tylko do 14 lutego. Swoje utwory przesłali już między innymi: Maryla Rodowicz, Wilki, Feel, K.A.S.A., Lombard, Norbi oraz Felicjan Andrzejczak.

Mimo wielkich emocji, uczestników nie opuszcza dobry humor. W gronie kandydatów na nieoficjalny przebój piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 jest ironiczny utwór Stana Tutaja, zatytułowany "Kochać kochać PZPN" oraz "Piosenka Kibica" Kabaretu Skeczów Męczących.

Obecnie w konkursie jest ponad 50 propozycji. Wśród nich nie tylko znani artyści, ale także zespoły na tzw. dorobku, a także kapele zupełnie początkujące.

Udział w konkursie może wziąć każdy. Zainteresowanie jest ogromne, czego wyrazem był przedłużony pierwszy etap konkursu. Głosować można do końca lutego.Finał konkursu, którego organizatorem jest największe forum o EURO, Euro-Forum.pl, odbędzie się w marcu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w Warszawie.

Utwory można przesłuchać oraz oddawać głosy - na stronie piosenkanaeuro.pl »