Euro 2012. Capello sprzeciwia się odebraniu opaski kapitana Terry'emu

Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello skrytykował Angielską Federację Piłkarską za odebranie Johnowi Terry'emu opaski kapitana.
W czwartek władze angielskiego futbolu odebrały Johnowi Terry'emu opaskę kapitana reprezentacji. Powodem są rasistowskie obelgi, jakich obrońca miał dopuścić się w październiku. Proces w tej sprawie odbędzie się dopiero po Euro 2012, jednak funkcję piłkarz Chelsea stracił już w piątek.

23 października podczas meczu QPR z Chelsea (1:0) doszło do sprzeczki między Terrym a Antonem Ferdinandem. 31-letni obrońca "The Blues" miał wówczas nazwać rywala "P... czarnym ch...". Te słowa wyczytane z ust kapitana reprezentacji Anglii na umieszczonym w internecie filmie , wywołały ogromną burzę w całej Anglii.

Zarzuty Terry'emu postawiła prokuratura, a sprawą zajęła się także angielska federacja piłkarska. W ostatnią środę Terry nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sprawa trafi więc do sądu, ale dopiero w lipcu, czyli po zakończeniu Mistrzostw Europy. Na turnieju, piłkarz Chelsea ma grać w środku obrony wraz z bratem Ferdinanda - Rio.

Z tą decyzję nie zgadza się Fabio Capello. - Nie zgadzam się z tym, rozmawiałem z prezesem (Davidem Bernsteinem - red.) i przedstawiłem mu swoją opinię. Terry nie może zostać ukarany przed wyrokiem sądowym. Nadal powinien być kapitanem. Ale zarząd związku podjął taką decyzję i ma do tego prawo. Nie mogę się nie dostosować.