Tango 12 dla krajowych federacji

Piłką adidas Tango 12 rozegrane zostaną wszystkie spotkania UEFA EURO 2012™. W celu lepszego przygotowania do rozgrywek każda z federacji biorących udział w turnieju finałowym otrzymała już od producenta trzydzieści Oficjalnych Piłek Meczowych.
Najnowsze futbolówki wzorują się na klasycznym wyglądzie piłek Tango, używanych podczas Mistrzostw Świata FIFA™ oraz UEFA EURO™ w latach 80-tych. adidas Tango 12 odzwierciedla nowoczesną interpretację kultowego wzoru. Zawiera kolorowy kontur inspirowany flagami obu Państw Gospodarzy - Polski i Ukrainy. W kształt Tango 12 wpisane są trzy specjalne grafiki, nawiązujące do tradycyjnej w obu krajach dekoracyjnej sztuki wycinania papieru. Stanowią one również odwołanie do kluczowych wartości piłki nożnej - jedności, rywalizacji i pasji. Dodatkowym elementem modeli przekazanych poszczególnym federacjom są emblematy bazujące na flagach narodowych każdej z nich, umieszczone na centralnym panelu piłki.

adidas Tango 12 zbudowana jest z szeregu trójkątnych paneli, które dzięki termicznemu sposobowi łączenia, zapewniają pewny i stabilny tor lotu piłki. Każdy panel pokryty został wypukłą, ziarnistą fakturą, ułatwiającą kontakt i kontrolę buta nad futbolówką. Pod warstwą zewnętrzną znajduje się tkana powłoka oraz nowy rodzaj pęcherza, wpływający na zwiększenie retencji powietrza i redukcję absorpcji wody.