Podczas Euro krakowskie Błonia opanują kibice

W Krakowie nie będą rozgrywane mecze piłkarskich mistrzostw Europy, ale miasto przygotowuje się na przyjazd 100 tys. kibiców. W stolicy Małopolski będą trenować trzej finaliści, za którymi do Polski przyjadą fani.
Bazę pobytową w mieście będą miały reprezentacje Anglii, Holandii i Włoch. Pierwsi zamieszkają w hotelu Stary, skąd będą dojeżdżać na zajęcia na stadion Hutnika. Wicemistrzowie świata wybrali hotel Sheraton i obiekt Wisły. Na Cracovii trenować będą podopieczni Cesare Prandelliego, którzy będą zakwaterowani w hotelu Turówka.

Między dwoma ostatnimi stadionami, na Błoniach, stworzona zostanie strefa dla fanów. Pomieści 30 tys. sympatyków. Większą jej część stanowić będzie wydzielony plac z telebimem o powierzchni co najmniej 100 metrów kwadratowych. Obok niego od strony Parku Jordana znajdą się ogródki piwne i restauracje, w których także będzie można oglądać mecze. Każda z nich zostanie udekorowana flagami innego kraju uczestniczącego w turnieju, a wewnątrz serwowane będą m.in. narodowe potrawy.

Po drugiej stronie strefy znajdą się miniboiska, place zabaw, strefa dla kobiet (z salonami kosmetycznymi i SPA) oraz prowizoryczna trybuna. Podczas spotkań zasiądą na niej zwycięzcy organizowanych w strefie konkursów.

Jak twierdzi Radosław Nęcki, przedstawiciel firmy Prowokator Euro Truck, która urządzi miejsce dla sympatyków, w strefie będzie można nawet wziąć ślub.

Miasto przygotowuje się nie tylko na przyjazd kibiców, lecz także dziennikarzy. W czasie Euro 2012 w Krakowie ma ich się pojawić kilkuset. W zagranicznych mediach można znaleźć informacje, że centra prasowe, z których relacjonowane będzie to, co dzieje się w stolicy Małopolski, znajdą się na Rynku Głównym, Małym Rynku i placu Szczepańskim.