Euro 2012. 6500 biletów na mecz Polaków we Wrocławiu

O godz. 12 ruszyła ostatnia tura sprzedaży biletów na Euro 2012. Będzie w niej można kupować wejściówki tylko na mecze drużyny biało - czerwonych. By to zrobić trzeba jednak najpierw zarejestrować się w oficjalnym Klubie Kibica Reprezentacji Polski.
W tej fazie, do sprzedaży trafiają bilety przeznaczone tylko dla kibiców drużyn narodowych, które grają w turnieju. Każda z 16 federacji otrzyma od UEFA wejściówki dla swoich fanów, a ich ilość wynosić będzie 16 procent pojemności danego stadionu.

Oznacza to, że na mecz Polska - Czechy, który 16 czerwca odbędzie się we Wrocławiu, polscy kibice otrzymają prawie 6,5 tys. wejściówek. Będzie można o nie aplikować od poniedziałku od godz.12, aż do 29 lutego 2012 roku. Jeśli chętnych będzie więcej niż biletów, to UEFA, tak jak w poprzednich fazach przeprowadzi losowanie. W jego przypadku nie będzie miało znaczenia czy po bilet zarejestrowaliśmy się na początku czy na końcu podanego okresu. Wszyscy kibice będą mieli takie same szanse na otrzymanie wejściówki.

Dla kibiców najważniejszy jest to, że by móc starać się o bilety na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, trzeba członkiem oficjalnego Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Fani muszą więc najpierw zarejestrować się na stronie internetowej klubkibicarp, a potem zapłacić 32 zł za legitymacje członkowską.

Po jej wydaniu dany kibic będzie mógł zalogować się na narodowym portalu w serwisie uefa.com. Członkowie klubu kibica RP w celu ułatwienia procedury powinni otrzymać otrzyma spersonalizowany link, pod którym będzie można złożyć wniosek o bilet. Nowi członkowie Klubu Kibica na specjalny adres będą czekać około tygodnia.

W tej fazie sprzedaży, dany kibic aplikować może jedynie po dwie wejściówki. Obie osoby muszą być jednak zarejestrowane w klubie kibica RP.