Euro 2012. To już pewne! Szwedów nie będzie żal, Irlandczycy zamieszkają w Trójmieście!

To już pewne! Reprezentacja Irlandii podczas Euro 2012 zamieszka w Sopocie, a trenować będzie w Gdyni. Mimo, że zagra dwa mecze w Poznaniu, a tylko jeden w Gdańsku, kadra trenowana przez Giovanniego Trapattoniego zdecydowała się wybrać Trójmiasto. - Ta lokalizacja spełnia, a nawet przewyższa nasze oczekiwania - powiedział ?Trap?.
Piłkarze trenować będą na miejskim stadionie w Gdyni, a mieszkać i odpoczywać w sopockim Sheratonie. Jeszcze przed losowaniem grup Euro 2012, to Szwedzi chcieli skorzystać z podobnej opcji, jednak gdy okazało się, że swoje mecze rozegrają na Ukrainie, porzucili ten zamiar.

Szkoleniowiec reprezentacji Irlandii przez jakiś czas brał pod uwagę także Wrocław, jednak ostatecznie zdecydował się na Gdynię.

- Ta lokalizacja spełnia, a nawet przewyższa nasze oczekiwania - powiedział "Trap" - Jestem usatysfakcjonowany jakością stadionu i całej bazy treningowej

Irlandczycy zagrają w Gdańsku tylko jeden mecz - 14 czerwca z Hiszpanią. Wcześniej bo 10 czerwca rozegrają spotkanie w Poznaniu z Chorwacją. Również na tym samym stadionie, tyle, że 18 czerwca podejmą reprezentację Włoch.

Na mecze do stolicy Wielkopolski latać będą samolotem.