PZPN przeszkolił ponad 2300 stewardów

Najwięcej stewardów zostało przeszkolonych w województwach wielkopolskim (572), mazowieckim (477), pomorskim (459) i śląskim (350). Najbardziej aktywne na tym polu są kluby: Lech Poznań, Ruch Chorzów i Lechia Gdańsk.

DODAJ DO ULUBIONYCH NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!Realizując zalecenia UEFA dotyczące standardów obsługi kibiców na stadionach piłkarskich i poprawy zarządzania bezpieczeństwem, Polski Związek Piłki Nożnej wdraża program "Stewarding - najwyższa jakość organizacji imprez". Dotychczas certyfikat PZPN uzyskało ponad 2300 osób.

Spośród wszystkich przeszkolonych stewardów 30,2% stanowią kobiety. Średnia wieku przeszkolonych osób to 28 lat. Szkolenia kandydatów na stewardów prowadzili trenerzy-audytorzy. W Polsce uprawnienia do prowadzania szkoleń posiada 15 osób. Stewardzi wyszkoleni w oparciu o "Stewarding - Pakiet Szkoleniowy PZPN" będą pracowali podczas meczów piłkarskich organizowanych w ramach rozgrywek ekstraklasy i I ligi, a także podczas mecz ów Turnieju Finałowego UEFA EURO 2012 w Polsce.