Euro 2012. Trener Niemców Joachim Loew: 2,5 godziny lotu na mecz? To nie problem!

Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej podczas Euro 2012 swoją bazę będzie mieć w Gdańsku. Ponieważ podopieczni Joachima Loewa zagrają w gr. B na swoje mecze będą musieli latać do Lwowa i Charkowa. - To nie będzie problem - zapewnia selekcjoner.
Niemcy podobną sytuację mieli także podczas mistrzostw Europy 2008 oraz mistrzostw świata 2010. Wówczas na swoje mecze również latali samolotami.

- Nie ma w tym nic niezwykłego i nie będzie to dla mojego zespołu żaden problem - zapewnia Loew. - Loty do dwóch i pół godziny nie mają żadnego wpływu na kondycję piłkarzy. To w dzisiejszej piłce zupełnie normalne - dodaje.

Jego zespół dwa mecze rozegra we Lwowie (z Portugalią i Danią), a jeden w Charkowie (z Holandią). Lot z Gdańska do Lwowa trwa niewiele ponad godzinę, do Charkowa prawie 2,5 godziny. Mieści się to więc w granicy, o której mówi Loew. Co ważne w wypadku awansu do ćwierćfinału Niemcy na pewno zagrają w Polsce (Warszawa lub Gdańsk), jeśli wejdą do półfinału też mogą zagrać w naszym kraju (Warszawa). Może się więc okazać, że gdańska lokalizacja okaże się pod względem logistycznym bardzo korzystna.