Euro 2012. Losowanie w Gdańsku tylko dla 150 VIP-ów [ZDJĘCIA]

Kibice z Wrocławia, Poznania i Warszawy obejrzeli losowanie grup finałowych Euro 2012 na specjalnie do tego zorganizowanych pokazach publicznych. W Gdańsku takiego pokazu nie zorganizowano. Na PGE Arenie odbyła się za to impreza zamknięta, gdzie zaproszeni goście mogli w luksusowej atmosferze obejrzeć przebieg losowania.
Dlaczego Gdańsk nie zdecydował się na zorganizowanie publicznego pokazu? - Z dwóch powodów. Po pierwsze, w piątkowy grudniowy wieczór trudno byłoby liczyć na wysoką frekwencję - tłumaczył nam Krzysztof Guzowski z Biura ds. Sportu i Euro 2012 - Po drugie, zaprosiliśmy do współpracy, jako jedyni w Polsce, lokalną telewizję. TVP Gdańsk przeprowadzi 2,5-godzinną transmisję na żywo z uroczystości, którą organizujemy na PGE Arenie. 150 zaproszonych gości - gdańscy piłkarze, trenerzy, sportowcy z innych dyscyplin, przedstawiciele większości krajów, które zagrają w finałach Euro 2012, celebryci, dziennikarze będą oglądać wydarzenia w Kijowie i na bieżąco je komentować - tłumaczył Guzowski jeszcze przed losowaniem. I rzeczywiście, pogoda w piątkowy wieczór nie sprzyjałaby gdańszczanom. Było zimno, wiał wiatr i padał deszcz. Warto jednak nadmienić, że w niektórych miastach losowanie było transmitowane w specjalnie przygotowanych do tego namiotach.

Portal NaMonciaku.pl dotarł do zdjęć z zamkniętej imprezy na PGE Arenie. Udział w niej wzięli m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, były bokser Dariusz Michalczewski oraz jeden z najlepszych piłkarzy w historii Polski Włodzimierz Lubański.

Zdjęcia z bankietu możesz obejrzeć TUTAJ