Euro 2012. Fabio Capello wyklucza możliwość wyprowadzki z Krakowa!

Angielscy piłkarze w czasie fazy grupowej pokonają ok. 6500 km. - Mimo to zamieszkamy w Krakowie - powiedział angielskim mediom selekcjoner reprezentacji Anglii.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Euro 2012 w Krakowie tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Anglicy podjęli ryzyko i jeszcze zanim dowiedzieli się, gdzie będą rozgrywać mecze grupowe, zadecydowali, że osiedlą się pod Wawelem. Zamieszkają w Hotelu Starym tuż przy Rynku Głownym, a trenować będą na stadionie czwartoligowego Hutnika.

Los nie był łaskawy, bo przydzielił reprezentacją Anglii do grupy D, a to oznacza, że będą musieli jeździć na Ukrainę. Podopieczni Capello dwa razy zagrają w Doniecku (najdalej położonym na wschód mieście organizatorze) oraz Kijowie.

"Z logistycznego punktu widzenia, wylosowanie grupy D nie jest korzystne" - zauważa dziennik "The Guardian" na stronie internetowej. Gazeta wylicza, że angielscy piłkarze będą musieli pokonać ponad 4 tysiące mil (prawie 6500 km).

Ale cytuje też Capello, który wyklucza możliwość wyprowadzki z Krakowa. Anglicy i tak będą podróżować samolotem, a do oddalonego o 1500 km Doniecka lot zajmie im około 2 godzin i 20 minut. - Podróże to coś normalnego. Trasa z Krakowa do Doniecka [1500 km - przyp. red.] jest krótsza od tych, które musieliśmy pokonywać wcześniej np. podczas eliminacji do Euro 2012. Dlatego jestem zadowolony z wyboru tego miasta - powiedział selekcjoner Anglików.

- Pod Wawelem mamy dobre warunki do trenowania, a piłkarze będą zadowoleni z hotelu. Nie zmienimy miejsca zakwaterowania - zapewnił Capello.

Według informacji portalu krakow.sport.pl przedstawiciele angielskiej federacji w drodze powrotnej z Kijowa (tam odbyło się losowanie grup) zawitają do Krakowa. W poniedziałek mają rozmawiać z władzami miasta m.in. na temat modernizacji stadionu Hutnika.

Luksusowo? Zobacz gdzie Anglicy zamieszkają w Krakowie na Euro