W drodze do Kijowa Włosi zawitali do Krakowa

Cesare Prandelli, selekcjoner reprezentacji Włoch i Giancarlo Abete, prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej gościli w środę pod Wawelem. Na 99 proc. wybiorą Kraków na centrum pobytowe.
To kolejna wizyta Włochów. Ostatnio w Krakowie byli pod koniec września. Wtedy planowali pobyt w hotelu Radisson Blue, a obiektem treningowym miał być stadion Cracovii.

Tym razem byli też w Wieliczce w czterogwiazdkowym hotelu Turówka. I wszystko wskazuje na to, że jak Włosi podejmą decyzję (mają to zrobić w piątek po losowaniu grup), wybiorą właśnie ten hotel. Nadal bazą treningową pozostanie Cracovia.

Z naszych informacji wynika, że Włosi pozostawili sobie furtkę na wypadek gdyby w losowaniu trafili do grupy na dalekim wschodzie Ukrainy - w Doniecku lub w Charkowie. - Gdyby tak się stało, Kraków wtedy też jeszcze nie straci szans na goszczenie Włochów. Po prostu będą musieli wszystko jeszcze raz przeanalizować - twierdzi osoba znająca sprawę.

Wcześniej Kraków jak centrum pobytowe wybrali Holendrzy (hotel Sheraton i stadion Wisły) i Anglicy (hotel Stary i stadion Hutnika).