Bank Pekao SA dumnym Oficjalnym Bankiem i Narodowym Sponsorem UEFA EURO 2012™

Bank Pekao SA został Sponsorem Narodowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ i Oficjalnym Bankiem tych mistrzostw w Polsce. Jest to naturalna konsekwencja finansowania przez Bank największych, strategicznych projektów infrastrukturalnych na drodze przygotowań do organizacji UEFA EURO 2012™ w Polsce.
Pekao staje się jeszcze bardziej znaczącym partnerem tego niezwykłego przedsięwzięcia, towarzysząc naszym klientom i pracownikom w sportowych emocjach. Dla uczczenia UEFA EURO 2012™, Bank zaoferuje klientom nowe produkty związane z tym wydarzeniem, stwarzając jednocześnie możliwość wygrania darmowych biletów na mecze mistrzostw.

Sponsorowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012™ jest kulminacją uczestnictwa Banku w przygotowaniach do największego masowego wydarzenia sportowego w historii Polski i jednego z najbardziej spektakularnych turniejów sportowych na świecie. Jest to również wielka szansa rozwoju polskiej gospodarki i infrastruktury.

Bank Pekao już wspierał finansowo największe, strategiczne projekty infrastrukturalne, w tym te związane z Mistrzostwami UEFA EURO 2012™, udzielając kredytów na ten cel w kwocie około 4 miliardów złotych. Pekao finansowało między innymi budowę stadionu w Gdańsku oraz generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie. Zapewniło finansowanie procesu modernizacji pięciu lotnisk (w tym trzech w miastach - gospodarzach UEFA EURO 2012™) przez samorządy lokalne oraz unowocześnienie miejskiego transportu publicznego. Bank finansował również budowę szeregu odcinków dróg i autostrad przygotowywanych na UEFA EURO 2012™.

Dziś Bank ma ten przywilej, że został wybrany przez UEFA Oficjalnym Bankiem UEFA EURO 2012™. Jako sponsor i bank tego przedsięwzięcia, Pekao został jeszcze bardziej znaczącym partnerem tego wyjątkowego dla Polski wydarzenia.

- Wspieraliśmy dotychczas finansowo największe, strategiczne inwestycje związane z rozwojem infrastruktury na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012™, wykorzystując swoją siłę wiodącej instytucji finansowej w Polsce - powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Banku Pekao SA. Teraz, zostając Oficjalnym Bankiem UEFA 2012™, staniemy się jeszcze bardziej znaczącym partnerem tego wyjątkowego wydarzenia, towarzysząc naszym klientom i pracownikom w sportowych emocjach. Razem rozpoczynamy pisanie nowego rozdziału w historii Polski. Jesteśmy z tego bardzo dumni - dodał.

Wybranie Pekao Oficjalnym Bankiem tych mistrzostw potwierdza siłę Banku oraz otwiera nowe możliwości dalszego rozwoju biznesu.

- Obsługa UEFA EURO 2012™ obejmuje szereg operacji finansowych, od płatności dostawcom, poprzez obsługę sprzedaży biletów, aż do obsługi sprzedaży pakietów korporacyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby móc liczyć na profesjonalizm i rzetelność Banku Pekao w tym zakresie - powiedział Martin Kallen, Dyrektor Operacyjny UEFA.

Dla uczczenia UEFA EURO 2012™ Bank zaoferuje nowe produkty związane z tym wydarzeniem, włączając w to karty płatnicze, oznakowane emblematem UEFA EURO 2012™. Bank da również możliwość wygrania darmowych biletów na mecze mistrzostw, jeszcze bardziej przybliżając emocje naszym klientom.

Dowiedz się więcej na stronie pekao.com.pl/euro2012 »