Euro 2012. "Wayne Rooney spacerujący w dresie po zabytkowym Krakowie"

Angielska Federacja Piłkarska (FA) zaprezentowała film prezentujący Kraków. Stolica Małopolski będzie centrum pobytowym kadry Fabio Capello podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy.
Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl »

Reprezentacja zamieszka w Hotelu Starym, skąd będzie dojeżdżała na treningi na stadion Hutnika. - Boisko i zaplecze nie są idealne, ale jest jeszcze czas, by wszystko poprawić. Zatrzymamy się w centrum miasta. Na miejscu mamy siłownię, basen i bardzo dobrą restaurację - opisuje trener Capello.

Na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki Anglicy mieszkali w zamkniętym ośrodku w Rustenburgu. Piłkarze nie mogli spotykać się nawet ze swoimi partnerkami. Zdaniem selekcjonera miało to pomóc w lepszym przygotowaniu do meczów, ale wywołało odwrotny efekt. Reprezentacja dopiero w ostatnim meczu zapewniła sobie wyjście z grupy. Odpadła w 1/8 finału po porażce z Niemcami 1:4. - Tym razem postawiliśmy na inny wariant i hotel usytuowany w centrum. Piłkarze będą mieli więcej swobody, będą mogli napić się kawy i jednym z setek lokali, które znajdują się wokół pięknego rynku - mówi Adrian Bevington, dyrektor zarządzający federacji.

Henry Winter, korespondent "The Telegraph": - Działacze związku pokazują, że ufają zawodnikom, fanom i dziennikarzom. Liczą, że piłkarze nie będą nadużywać swobody, a kibice i media dadzą im spokój, gdy będą spędzać czas z rodziną. Kraków piękne zabytkowe miasto. Trochę przypomina Oxford. Na pewno przyciągnie fanów, dla których dodatkowym magnesem będzie możliwość zobaczenia spacerującego w dresie Wayne'a Rooney'a.

Zobacz film na stronie angielskiej federacji.

Luksusowo? Zobacz gdzie Anglicy zamieszkają w Krakowie na Euro