Kraków zaprasza angielskie WAGs na Euro 2012

We wtorek to był jeden z najgorętszych tematów brytyjskich gazet i portali plotkarskich. Żony i dziewczyny angielskich piłkarzy dostały pozwolenie na przyjazd pod Wawel, ale nie będą mogły zamieszkać z ukochanymi. Prezydent Krakowa zachęca i zapewnia, że będą się tu dobrze czuły.
Więcej o rywalach Wisły w Lidze Europy na krakow.sport.pl »

WAGs to określenie, które w angielskich mediach robi furorę. Na Wyspach nie trzeba być kibicem, by wiedzieć, jak rozwinąć ten skrót. Chodzi o partnerki znanych sportowców (ang. Wives and Girlfriends, czyli żony i narzeczone), które z dnia na dzień stają się celebrytkami.

W poniedziałek władze Krakowa i Angielska Federacja Piłkarska oficjalnie potwierdziły, że piłkarze z Wysp podczas Euro 2012 będą mieli bazę pod Wawelem. Zamieszkają w Hotelu Starym tuż przy Rynku Głównym.

Dlatego angielscy dziennikarze od razu poruszyli temat WAGs. O tym, że przyszłego lata opanują Kraków, napisały nie tylko tabloidy. M.in. "The Telegraph" wyjaśnia, że piłkarze nie będą mogli zamieszkać ze swoimi partnerkami, a na spotkania z nimi będą mieli czas dzień po każdym z meczów.

Brytyjskie dzienniki cytują też Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, który zapewnia, że magistrat przygotuje dla WAGs "specjalny program". - Będą z niego zadowolone. Mamy w Krakowie sklepy różnego rodzaju czy wiele klubów nocnych - przekonuje Majchorwski m.in. w "The Telegraph" czy "Daily Mail". - Mamy też zabytki, które naprawdę warto zobaczyć, m.in. ciekawe muzea.

Angielskie gazety porównują Kraków do miast, w których piłkarze stacjonowali podczas mistrzostw świata. W 2006 r. w niemieckim Baden-Baden przy granicy z Francją zawodnicy dzielili pokoje z WAGsami, na co pomstowały media. Ale cztery lata później w południowoamerykańskim Rustenburgu piłkarze zostali odseparowani od świata i narzekali na nudę. "Kraków ma być złotym środkiem" - napisał "The Guardian".

Luksusowo? Zobacz gdzie Anglicy zamieszkają w Krakowie na Euro


Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni »