Euro 2012. Angielscy piłkarze planują wizytę w Auschwitz

Wszystko wskazuje na to, że piłkarze reprezentacji Anglii podczas Euro 2012 bazę pobytową będą mieli w Krakowie. Czeka ich m.in. lekcja historii.
Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl »

Miasto jest bliskie sfinalizowania rozmów z przedstawicielami angielskiej federacji. Brytyjskie media donoszą, że działacze już przygotowali dla piłkarzy m.in. wycieczkę do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.

"Federacja chce, by zawodnicy spędzali czas aktywnie i uczestniczyli w życiu kulturowym kraju. Ma być inaczej niż podczas mistrzostw świata w RPA w 2010 roku, kiedy piłkarze większość wolnego czasu spędzili w hotelu" - napisał dziennik "Daily Mail".

Gazeta donosi także, że angielscy piłkarze pod Wawelem będą m.in. prowadzić sesje treningowe dla młodzieży.

Według informacji portalu krakow.sport.pl Anglicy rozważają zakwaterowanie w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej. Mają trenować na stadionie Hutnika, bo większe stadiony są już zajęte.

Pod Wawelem będą mieszkać bowiem także piłkarze reprezentacji Holandii (obiekt Wisły) i Włoch (Cracovia). Pobyt w Krakowie i treningi na stadionie Kmity Zabierzów rozważali także Francuzi, ale ostatecznie porzucili ten pomysł.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »