Niemcy, Hiszpanie i Szwedzi podczas Euro 2012 zamieszkają na Pomorzu. Kto wybrał najlepiej? [SONDAŻ]

Reprezentacja Niemiec podczas Euro 2012 zamieszka w Dworze Oliwskim w Gdańsku, Hiszpanie wybrali centrum pobytowe w Gniewinie, a Szwedom do gustu przypadła Gdynia i Hotel Nadmorski.
Piłkarska reprezentacja Niemiec jako pierwsza wywalczyła z eliminacji awans do Euro 2012 i jako pierwsza oficjalnie wybrała też bazę pobytową podczas mistrzostw. Niemcy zamieszkają w Gdańsku w pięciogwiazdkowym hotelu Dwór Oliwski. - To była miłość od pierwszego wejrzenia - powiedział o Gdańsku sekretarz generalny Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Wolfgang Niersbach.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Centrum pobytowe w Gniewinie jest gotowe od kilku miesięcy. Obok boiska powstał nowoczesny hotel, który czeka na mistrzów świata i Europy - Hiszpanów. Wizytujący obiekt przedstawiciele drużyny z Półwyspu Iberyjskiego chwalili zwłaszcza ciszę i spokój oraz malowniczą okolicę. Co ciekawe, Hiszpanie nie są jedyną reprezentacją zainteresowaną zamieszkaniem tu podczas Euro. W szranki stanęli też Irlandczycy. Hiszpanie jednak byli pierwsi i przy ewentualnej rezerwacji będą mieli pierwszeństwo.

Kolejną drużyną, która zagra w turnieju Euro 2012 i chce zamieszkać w Polsce, jest Szwecja. Skandynawowie wybrali Gdynię (oficjalnie jeszcze tego nie ogłosili, ale potwierdziło to nam szefostwo hotelu), a konkretnie komfortowy i pięknie położony tuż przy morzu Hotel Nadmorski. Treningi Szwedów odbywałyby się na żółto-niebieskim, podobnie jak szwedzka flaga, stadionie Arki Gdynia. Skandynawowie czuliby się więc w Gdyni jak u siebie.

Która z reprezentacji wybrała najlepsze miejsce pobytowe?