Zostań wolontariuszem na Euro w swoim mieście. Ruszyła rejestracja

Rozpoczęła się rekrutacja do Wolontariatu Miast Gospodarzy Euro 2012. Potrwa do połowy stycznia przyszłego roku.
Program wolontariatu toczy się pod hasłem "Wszyscy jesteśmy gospodarzami". Aby zgłosić się do programu wystarczy wypełnić formularz na stronie wolontariatmiejski2012.pl. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.

Kandydaci muszą osiągnąć pełnoletność do 30 kwietnia 2012 r i znać, w stopniu komunikatywnym, język angielski. Podczas rejestracji wymagane jest wypełnienie testu językowego, który ma wstępnie sprawdzić znajomość angielskiego. W formularzu aplikacyjnym kandydaci są też pytani m.in. o wykształcenie, zaiteresowania czy rozmiar odzieży - wszyscy zakwalifikowani w czasie Euro będą jednakowo ubrani.

Od lutego 2012 r. z zakwalifikowanymi kandydatami zaczną się rozmowy rekrutacyjne, na maj i czerwiec przewidziano szkolenia. W czasie pracy przy Euro każdy z wolontariuszy otrzymywać będzie ciepły posiłek, a po zakończeniu imprezy dostanie certyfikat udziału w projekcie.

Wolontariusze podczas Euro zostaną podzieleni na około 10-osobowe grupy, które będą wypełniać zadania w różnych miejscach miast gospodarzy Euro 2012, by wszyscy - i przyjezdni kibice i mieszkańcy miast - jak najlepiej czuli się w czasie mistrzostw.

Wolontariat Miast Gospodarzy Euro 2012 to inny projekt niż oficjalny program wolontariatu Euro 2012, do którego proces rejestracji już się zakończył.

Stan przygotowań do Euro 2012. Porównanie polskich miast-gospodarzy >>