Euro 2012. Capello: Aresztowanie ojca nie wpłynie negatywnie na grę Rooneya

2 : 2
Informacje
Euro 2012 - eliminacje - Grupa G
Piątek 07.10.2011 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Czarnogóra
1
1
2
Anglia
2
0
2
Składy i szczegóły
Czarnogóra
Bramki:
Zverotic (45.), Delibasic (90.)
Kartki:
Jovanovic, Jovetic, Pekovic, Delibasic, Vucinic - żółta
Skład:
M.Bozovic - Zverotic, Dzudovic, Savic, Pekovic - Kascelan (46. Jovanovic), V.Bozovic (79. Delibasic), Vukcevic, Jovetic, Beciraj (64. Damjanovic) - Vucinic,
Anglia
Bramki:
Young (11.), Bent (31.)
Kartki:
Rooney - czerwona
Skład:
Hart - Jones, Cahill, Terry, Cole - Walcott (76. Welbeck), Barry, Parker, Young (60. Downing) - Rooney, Bent (64. Lampard)
Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello powiedział, że aresztowanie ojca Wayne'a Rooneya nie wpłynie negatywnie na grę zawodnika podczas piątkowego meczu przeciwko Czarnogórze.
- Rozmawiałem z nim (Rooneyem - red.) przed chwilą. Wyglądał na zrelaksowanego i spokojnego. Powiedział, że nie ma żadnego problemu i zagra w piątek z Czarnogórą - powiedział Capello na konferencji prasowej przed ostatnim meczem Anglików w eliminacjach do Euro 2012. Aby zapewnić sobie awans, jego podopieczni muszą zdobyć chociaż jeden punkt.

Ojciec Rooneya zatrzymany

Ojciec i wujek słynnego piłkarza Manchesteru United Wayne'a Rooneya zostali aresztowani w czwartek w związku z ustawianiem zakładów sportowych.

Krewni Rooneya byli wśród dziewięciu osób, które zostały zatrzymane przez policję w Merseyside i Glasgow w związku z tą sprawą. Aresztowania były finałem dziewięciomiesięcznego śledztwa, dotyczącego zachowania pomocnika Motherwell - Steve'a Jenningsa.

Piłkarz 14 grudnia 2010 roku w meczu z Hearts miał celowo wykłócać się z arbitrem, by ten pokazał mu czerwoną kartkę. Bukmacherzy uznali sytuację za podejrzaną, bowiem kilka osób na krótko przed zdarzeniem, kiedy stawki były bardzo wysokie (do 10/1), obstawiło, że Jennings zostanie wyrzucony z boiska. Wszystkie te osoby były z Liverpoolu, czyli rodzinnego miasta zawodnika Motherwell. Jedną z nich był ojciec Wayne'a Rooneya - Wayne Rooney senior (48 lat), inną jego wujek - Richie (54 lata).