El. Euro 2012. Słowacja rozbita przez Armenię

W meczu grupy B eliminacji do Euro 2012 Słowacy niespodziewanie przegrali 0:4 z Armenią. Dzięki temu na pierwsze miejsce w grupie mają szanse jeszcze cztery zespoły, w tym Ormianie.

Po remisie Rosji z Irlandią, Słowacja zaprzepaściła szansę na objęcie prowadzenia w grupie. Podobnie jak w październiku lepsi okazali się Ormianie. Tym razem Słowacy przegrali jednak w kompromitującym stylu.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Żylinie w pierwszej połowie nie zobaczyli bramek. Goście objęli prowadzenie w 57. minucie za sprawą Movsisjana. Kolejne gole dołożyli Mkhitarjan, Gazarjan, i Sarkisow.

Po ośmiu spotkaniach liderem grupy jest Rosja, która ma 17 punktów. Drugie miejsce zajmuje Irlandia (15 punktów). Trzecia jest Armenia, która ma tyle samo oczek co Słowacy, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Wszystkie cztery zespoły mają więc jeszcze szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

W ostatnim meczu w tej grupie Macedończycy wygrali u siebie z Andorą.