Piłka nożna. "Sytuacja w reprezentacji Hiszpanii jest bliska załamania"

Piłkarze Hiszpanii przygotowują się w Szwajcarii do piątkowego towarzyskiego meczu z Chile i wtorkowego meczu eliminacji do Euro 2012 z Liechtensteinem. Tymczasem w zespole narasta konflikt. - Atmosfera w reprezentacji stała się trochę dziwna. Sytuacja jest bliska załamania - niepokoją się piłkarze.
Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Hiszpanie w meczu z Chile będą chcieli poprawić fatalny bilans z ostatnich meczów towarzyskich. Po ostatniej przegranej 1:2 w meczu z Włochami utracili prowadzenie w rankingu FIFA. To pierwsze notowanie od Mistrzostw Świata w RPA, w którym Hiszpania nie jest na czele. We wcześniejszych meczach towarzyskich zagrali z Argentyną i Portugalią tracąc w obu spotkaniach w sumie osiem goli, strzelając tylko jednego. Tymczasem powrócił wielki problem Hiszpanów z atmosferą w zespole.

- Sytuacja w reprezentacji jest bliska załamania - ostrzegał ostatnio Santi Cazorla, pomocnik Malagi. - Atmosfera w zespole stała się trochę dziwna - wtóruje mu Pepe Reina, bramkarz Liverpoolu.

Tak jak w zeszłym sezonie powodem jest konflikt pomiędzy piłkarzami Barcelony i Realu Madryt. Stanowią oni większość kadry. Z 24 piłkarzy 14 reprezentuje tych hiszpańskich gigantów. Tym razem problem powrócił po meczach Superpucharu Hiszpanii, gdzie piłkarze nie oszczędzali się nawzajem ostro faulując. Po jednym z takich fauli doszło do bójki, w której udział brały także sztaby trenerskie. Trener Hiszpanów Vincente Del Bosque, niepokoi się tym jak bardzo napięcie pomiędzy klubami psuje atmosferę w reprezentacji.

- Nadejdzie dzień, w którym wszyscy zadamy sobie pytanie o to dlaczego byliśmy tak głupi i niedojrzali - powiedział Del Bosque, który w przeszłości był graczem Realu, a jako trener poprowadził go dwa razy do zdobycia pucharu Ligi Mistrzów.

- To byłby wstyd zaprzepaścić takie wspaniałe pokolenie piłkarzy. Nasze konflikty nie powinny wpływać na grę w reprezentacji - powiedział Sergio Ramos, obrońca Realu.

Hiszpania zagra z Chile w piątek w szwajcarskim St. Gallen.

Ramos odpowiada krytykom: Poszukajcie sobie innej ligi ?