Trwa dzień otwarty na PGE Arenie. Premier Donald Tusk wśród kibiców

Premier Tusk przybył na stadion tuż po południu. - PGE Arena Gdańsk nie musi obawiać się konkurencji z żadnym stadionem świata - cieszył się. Dzień otwarty na PGE Arenie bije rekordy. Tylko do 15:00 pojawiło się na nim 52 tysiące kibiców!
Premier Tusk przyjechał na miejsce o 12.30. Oglądał stadion w towarzystwie m.in. Katarzyny Hall, minister edukacji, Tomasza Arabskiego, szefa swojej kancelarii i Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Po obiekcie oprowadzał ich Ryszard Trykosko, prezes spółki Bieg 2012.

- Już dawno zapowiadałem, że właśnie w Gdańsku powstaje najpiękniejszy stadion piłkarski w Europie. Widziałem już wiele cudownych stadionów, ale wiem, że PGE Arena Gdańsk nie musi obawiać się konkurencji z żadnym stadionem świata. Bardzo się cieszę, że udało się nam zrealizować tę wspaniała inwestycję i zbudować tak nowoczesny obiekt. Sami sobie możemy pogratulować - powiedział Tusk.

Premier popisał się także wiedzą techniczną w zakresie budowy tego typu stadionów. - Budowane stadiony w Polsce to bezprecedensowe przedsięwzięcie. Na gdańskim obiekcie znajduje się 120 tysięcy kilometrów kabli, co też świadczy, jak skomplikowana jest ta budowla - dodał.