Euro 2024 - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

  • 'Najgorzej wydane pieniądze'. Kibice powiedzieli, co myślą o kadrze Urbana

    "Najgorzej wydane pieniądze". Kibice powiedzieli, co myślą o kadrze Urbana

    Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Ukrainą w sparingu rozgrywanym na stadionie we Wrocławiu. Pod koniec spotkania kibice zaczęli przedwcześnie opuszczać obiekt. To była żółta kartka dla kadry Jana Urbana. - Widziałem jakieś komentarze, że to najgorzej wydane pieniądze na jakąkolwiek rozrywkę, o ile w ogóle można nazwać to rozrywką - mówił Dominik Wardzichowski ze Sport.pl w programie "Studio Mundialowe".

    Aleksander Bernard,
  • Ukraińcy grzmią po tym, co zrobili Polacy we Wrocławiu. 'To straszne'

    Ukraińcy grzmią po tym, co zrobili Polacy we Wrocławiu. "To straszne"

    Reprezentacja Polski przegrała 0:2 w sparingu z Ukrainą. Ukraińskie media grzmią po tym meczu. Wszystko przez to, co stało się na trybunach. "Ileż Polacy gwizdali. To straszne. Przyszli na stadion nie po to, żeby kibicować swojej drużynie, tylko żeby wygwizdać Ukrainę" - relacjonowano. Później doszło do incydentu na trybunie prasowej. "Nieprzyzwoite zachowanie" - opisywano.

    Norbert Amlicki,
  • Kowalczyk nie gryzł się w język po klęsce Polaków z Ukrainą

    Kowalczyk nie gryzł się w język po klęsce Polaków z Ukrainą

    - Zacznijmy grać na 4 obrońców, bo to już będzie totalna katastrofa - napisał na portalu X Wojciech Kowalczyk po porażce Polski z Ukrainą (0:2). Choć był to tylko mecz towarzyski, były piłkarz Legii Warszawa czy Realu Betis nie szczędził szyderczych słów pod adresem Biało-Czerwonych.

    Dominik Stachowiak,
  • Katastrofa! Ten piłkarz nie powinien już grać w kadrze

    Katastrofa! Ten piłkarz nie powinien już grać w kadrze

    Porażka reprezentacji Polski w starciu z Ukrainą będzie głównym tematem programu "Studio Mundialowe". Spotkanie to na czynniki pierwsze rozłożą Konrad Ferszter i jego goście, którymi będą Piotr Żelazny i Jakub Kosecki.

    Dominik Stachowiak,
  • Urban już wie. Po porażce z Ukrainą w kadrze toczy się gra o trzy miejsca
  • To dlatego Ukraina wygrała z Polską. Jaremczuk mówi wprost

    To dlatego Ukraina wygrała z Polską. Jaremczuk mówi wprost

    - Można powiedzieć, że pokonaliśmy Polskę na podstawie nagrań wideo - powiedział Roman Jaremczuk po meczu Polski z Ukrainą (0:2). Ukraiński napastnik, który strzelił jedną z bramek, ocenił to spotkanie w wykonaniu swojej kadry.

    Jakub Trochimowicz,
  • Tomaszewski zobaczył, jak Polak zagrał z Ukrainą. 'Nie wolno'

    Tomaszewski zobaczył, jak Polak zagrał z Ukrainą. "Nie wolno"

    - Czy oni naprawdę tego nie rozumieją? To jest dla mnie "futbolowe samobójstwo" i to się zemściło - mówił poirytowany Jan Tomaszewski po porażce Polski z Ukrainą (0:2). Były reprezentant kraju był rozczarowany decyzjami Jana Urbana, a także postawą poszczególnych piłkarzy. Oberwało się szczególnie jednej osobie - mocno skrytykował ją na łamach "Super Expressu".

    Agnieszka Piskorz,
  • Lewandowski: To nie ja grałem z Ukrainą, tylko Polska grała z Ukrainą

    Lewandowski: To nie ja grałem z Ukrainą, tylko Polska grała z Ukrainą

    - To nie ja grałem z Ukrainą, tylko Polska grała z Ukrainą - powiedział Robert Lewandowski po przegranym meczu towarzyskim z Ukrainą 0:2 we Wrocławiu. W ten sposób kapitan reprezentacji Polski odniósł się do tego, że nie miał okazji w tym spotkaniu.

    Jakub Trochimowicz,
  • Urban zabrał głos ws. trenera Ukrainy. 'Nie miał nic złego na myśli'

    Urban zabrał głos ws. trenera Ukrainy. "Nie miał nic złego na myśli"

    Reprezentacja Polski przegrała w towarzyskim meczu z Ukrainą (0:2), a po zakończonym spotkaniu selekcjoner Jan Urban nie przybił tradycyjnej "piątki" z selekcjonerem rywali Andreą Malderą. Po meczu wyjaśnił, jakie były tego powody. Między panami absolutnie nie było złej krwi.

    Filip Macuda,
  • Boniek nie kryje oburzenia po meczu Polska - Ukraina. 'To nie jest normalne'

    Boniek nie kryje oburzenia po meczu Polska - Ukraina. "To nie jest normalne"

    - Myśmy popełnili błąd po meczu ze Szwecją, bo myśmy ochrzcili go jako "przypadkową porażkę" - ocenił wprost Zbigniew Boniek na kanale "Prawda Futbolu". Były prezes PZPN był zawiedziony postawą Polaków w niedzielny wieczór, ale wydaje się, że wynik aż tak mocno go nie zaskoczył. Wskazał kilka czynników, które mogły wpłynąć na porażkę z Ukrainą (0:2).

    Agnieszka Piskorz,
  • Urban przemówił po meczu z Ukrainą. To dlatego zdjął Lewandowskiego z boiska

    Urban przemówił po meczu z Ukrainą. To dlatego zdjął Lewandowskiego z boiska

    - To było wręcz ustalone wcześniej, że taka sytuacja będzie miała miejsce, czy z Robertem Lewandowskim, czy z Piotrem Zielińskim - mówił Jan Urban na konferencji prasowej, odnosząc się do licznych zmian w przerwie. Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Ukrainą w sparingu rozegranym na Tarczyński Arenie we Wrocławiu.

    Aleksander Bernard,
  • Ukrainiec ma żal do polskich kibiców. 'Jak łatwo jest urazić ich wrażliwe ego'

    Ukrainiec ma żal do polskich kibiców. "Jak łatwo jest urazić ich wrażliwe ego"

    Reprezentacja Polski nie jedzie na mistrzostwa świata, więc w trakcie czerwcowego zgrupowania selekcjoner Jan Urban ma spokój i może sobie spokojnie testować. W niedzielę Biało-Czerwoni podejmowali reprezentację Ukrainy. I Polacy zaliczyli na tym zgrupowaniu falstart. Już do przerwy przegrywali 0:2. Ostatecznie Ukraińcy utrzymali to prowadzenie. Tak to spotkanie opisują ukraińskie media.

    Bartosz Naus,
  • Niewiarygodne, co stało się z reprezentacją Polski. Urban ma duży problem

    Niewiarygodne, co stało się z reprezentacją Polski. Urban ma duży problem

    Po porażce (0:2) z Ukrainą możemy się pocieszać, że to był tylko mecz towarzyski, a piłkarze myślami pewnie byli już na urlopach. Ale nasza gra w obronie musi martwić niezależnie od stawki i okoliczności spotkania. Grając w ten sposób, daleko nie zajedziemy.

    Konrad Ferszter,
  • Jednoznaczne reakcje po meczu Polska - Ukraina. 'Przypominają się słowa Bednarka'

    Jednoznaczne reakcje po meczu Polska - Ukraina. "Przypominają się słowa Bednarka"

    "Dajcie żyć", "Apatia, bylejakość, z tyłu tragedia, z przodu bez błysku", "Z taką defensywą możemy przegrać nawet z reprezentacją Dzieci z Bullerbyn" - tak eksperci podsumowali grę reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Ukrainą. Biało-Czerwoni przegrali 0:2, dlatego też takie komentarze nie mogą dziwić. A było ich zdecydowanie więcej.

    Agnieszka Piskorz,
  • Jan Urban przegrał. To musi być koniec tego piłkarza w kadrze [OCENY]

    Jan Urban przegrał. To musi być koniec tego piłkarza w kadrze [OCENY]

    Nie dość, że Polska przegrała z Ukrainą 0:2, to jeszcze nie pokazała niczego ciekawego. Z tyłu - proste błędy, z przodu - straszna nuda. Był to najsłabszy występ za kadencji Jana Urbana, ale jeden z piłkarzy wykorzystał szansę od selekcjonera. Choć był też i taki, który w ogóle nie przekonał. Reprezentantów Polski oceniliśmy w skali 1-6.

    Dawid Szymczak,