Filigranowa, brunetka, samotna matka. Nie zgadniesz, w czym ustanowiła rekord świata Guinnessa

Jeśli zawody na dystansie UltraMan wydają się Wam wyzwaniem nie uwierzycie, czego dokonała ta kobieta!

Norma Bastidas ma 47 lat, jest matką dwójki dzieci i ofiarą przemocy seksualnej. Zmagała się w życiu z różnymi przeciwnościami, a teraz chce zwrócić uwagę na problem handlu ludźmi i pokazać, że trudna przeszłość nie musi determinować przyszłości.

Norma Bastidas na mecie w WaszyngtonieNorma Bastidas na mecie w Waszyngtonie https://www.facebook.com/iempathize/

https://www.facebook.com/iempathize/

Dokument, który nakręcono na podstawie jej zmagań zatytułowano Be Relentness (Bądź nieugięty/ Bądź bezwzględny).

W zeszłym roku Bastidas ustanowiła rekord świata Guinessa, dublując poprzedni wynik!

Najdłuższy triathlon ever!

W ciągu 64 dni Bastidas pokonała dystans 6,054 km, płynąc, jadąc na rowerze i biegnąc. Ustanowiła w ten sposób nowy rekord Guinnessa w najdłuższym triathlonie.

Poprzedni rekord należał do Australijczyka David'a Holleran'a, który w 1998 roku przepłynął 42 km, przejechał prawie 2000 km i przebiegł 500 km w ciągu 17 dni. Norma ten wynik zdublowała!

Trasa najdłuższego triathlonu na świecieTrasa najdłuższego triathlonu na świecie http://www.iempathize.org/ http://www.iempathize.org/

Trasa prowadziła przez dwa kraje, wiodła z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Norma przepłynęła 153 km. Wszystko musiało być dokładnie pomierzone, tak żeby mogło być ocenione przez komisję przyznającą decyzję o ustanowieniu rekordu. W związku z awarią GPS, po przepłynięciu 48 km triathlonistka musiała zacząć płynąć od początku. W wodzie spędzała codziennie od 7 do 10 godzin. Słona woda podrażniająca ciągle usta i gardło, oparzenia słoneczne, meduzy - Zatoka Meksykańska nie sprzyjała pływaczce. Etap pływacki zajął 3,5 tygodnia. Pływacki wyczyn budzi tym większy podziw, że rok przed startem Bastidas nie potrafiła jeszcze pływać.

Etap kolarski liczył 4700 km i prowadził od Cancun do LaGrange w Georgii. Codziennie przejeżdżała ok. 230 km.

A na koniec bieg - 1180 km z metą w Waszyngtonie.

Łącznie Norma pokonała ponad 6000 km, dublując poprzedni rekord!

Trasa kolarskaTrasa kolarska https://www.facebook.com/iempathize/ https://www.facebook.com/iempathize/

Przeciwko przemocy

Swoim dokonaniem Norma chciała podnieść świadomość problemu handlu ludźmi oraz przemocy seksualnej. Chciała też pokazać, że czyjaś trudna przeszłość nie musi determinować jego przyszłości. Że istnieją szanse na pozytywne zmiany w życiu.

Norma BastidasNorma Bastidas Norma Bastidas Norma Bastidas

To nie pierwszy rekord

Najdłuższy triathlon na świecie to nie pierwsze dokonanie Bastidas. W 2009 roku przebiegła m.in. brazylijską dżunglę i najbardziej wymagające pustynie w ramach biegu przez 7 najtrudniejszych środowisk na 7 kontynentach w 7 miesięcy. Wspierała w ten sposób osoby niedowidzące.

To z pewnością nie koniec zmagań i jeszcze nie raz usłyszymy o Normie Bastidas.

Jej poczynania można śledzić TUTAJ >>