Ekipa EkstRemalna 2. Poznajcie nas!

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie weekendu? Dobrze trafiłeś. Zaufaj Ekipie EkstRemalnej, która wkrótce wyjedzie w trasę po najciekawszych sportowych imprezach w kraju.

Witajcie! To my, czyli Julita, Michał i Damian , członkowie Ekipy EkstRemalnej2. Przez najbliższe miesiące będziemy jeździć po Polsce w Renault Captur. Zachęcimy Was i podpowiemy, gdzie można spędzić aktywny weekend z rodziną lub znajomymi. W przeciwieństwie do Ekipy 1. odwiedzimy mniej hardkorowe, ale za to równie ciekawe imprezy.

Julita Kotecka

Julita KoteckaJulita Kotecka facebook.com/koteckabiega

Człowiek kochający życie i ludzi, to ja. Zawsze w biegu, w przenośni i dosłownie. Sportowiec? Można tak powiedzieć, zważając na to, że przez 9 lat biegałam wyczynowo, zdobywając medale Mistrzostw Polski. Powołanie do Kadry Narodowej było spełnieniem ówczesnych marzeń. Trener? Teraz już tak. Przygotowuję ludzi do różnego rodzaju imprez biegowych, prowadzę grupy biegowe, co daje mi ogromną radość i satysfakcję. Fizjoterapeutka? Zaraz magister!między innymi dlatego kładę duży nacisk na sprawność ogólną, bo bez tego ani rusz! Ambasadorka adidas? Bliżej ekspertka adidas running? Yhym;) To nie przestanie mnie nigdy cieszyć. Gdy nie biegnę, nie oznacza to, że zwalniam, bo zawsze znajdę sobie jakieś ciekawe zajęcie, jakąś zajawkę, uwielbiam próbować, smakować życie, szczególnie to sportowe, nauka  i przekraczanie własnych granic, pokonywanie bólu i zdobywanie doświadczenia. Sport ukształtował mój charakter i pozwolił poznać ludzi, którzy są jak rodzina, dlatego wiem, że warto w to brnąć i chcę zarażać ludzi tą potrzebą. Choć wciąż pędzę, staram się nie zapominać o tym co najważniejsze, dlatego "zatrzymuję się", aby obdarować uśmiechem bliskich i nie tylko.

Michał Brzozowski

Michał BrzozowskiMichał Brzozowski Michał Brzozowski

Jestem bezapelacyjnym fanem jednośladów - zarówno tych napędzanych silnikiem (przez 10 lat pracowałem w branży motocyklowej) jak i siłą własnych mięśni (obecnie prowadzę serwis polskanarowery.sport.pl). Czuję się sportowcem - amatorem, którego ciekawi właściwie każda aktywność fizyczna. Jeżdżę na rowerze, biegam, pływam (ale w triathlonie jeszcze nigdy nie wystartowałem - z naciskiem na JESZCZE), uwielbiam jeździć na motocyklach zarówno po ulicy jak i po torze, przynajmniej trzy razy w tygodniu odwiedzam siłownię, amatorsko boksuję. Żałuję tylko dwóch rzeczy - że doba nie ma 36 godzin, a tydzień ośmiu dni.

Damian Bąbol

Damian BąbolDamian Bąbol facebook.com

Kocham dietę wegetariańską i bycie w dobrej formie. Biegam, pływam, jeżdżę na rowerze, rolkach, nartach oraz gram w piłkę nożną, którą trenowałem dekadę. Jako dziennikarz sportowy w Gazecie Wyborczej relacjonowałem m.in. mistrzostwa Europy w koszykówce i siatkówce. Dwa lata temu dołączyłem do najlepszego serwisu o bieganiu - PolskaBiega.pl. Współpracuję też z Radiem Złote Przeboje. W 2014 r. przebiegłem pierwszy maraton w Amsterdamie i regularnie startuję w zawodach na 5 i 10 km. Lubię też nietypowe imprezy m.in. ekstremalne biegi z przeszkodami.

Razem Władysławem Kozakiewiczem napisałem książkę "Bądź kozakiem i dbaj o siebie" - poradnik, w którym złoty medalista igrzysk olimpijskich z Moskwy pokazuje, jak zachować zdrowie i dobrą formę mimo upływu lat.