4 ekstremalne kobiety, które nie boją się niczego

Skoki z lodowej przepaści, ujarzmianie byków, głębia oceanu, czy półnagie sesje fotograficzne nie są dla nich straszne. Te kobiety wiedzą, jak podnieść adrenalinę!
maggie parker maggie parker www.dailymail.co.uk

Kowbojka Maggie Parker

22-letnia Amerykanka, Maggie Parker, jest jedną z nielicznych kobiet, które występują w profesjonalnym rodeo i ujarzmiają byki. W 2013 roku była jedyną kobietą uprawiającą ten sport. Zawodniczka mierzy 165 cm wzrostu i waży 57 kg. Standardowa waga zwierzęcia to ok. 900 kg.

maggie parkerwww.dailymail.co.uk

maggie parkerwww.dailymail.co.uk

Jej wynik to ok. 35- 40% utrzymania się na byku, czyli taki, jak u dobrej klasy, profesjonalnego zawodnika. Trzeba dodać, że rywalizuje tylko i wyłącznie w męskiej kategorii.

maggie parkerwww.dailymail.co.uk

- Ujarzmianie byków jest jednym z najniebezpieczniejszych sportów na świecie ponieważ, walczysz przeciwko zwierzęciu i nie wiesz co ono myśli i co ma zamiar zrobić - mówi Maggie.

- Czasami na zawodach dosiadasz byka, który jest bardziej złośliwy od innych, ale pomimo tego i tak trzeba go szanować. Nie możesz z nim walczyć, tylko musisz go dosiąść i się do niego dopasować- dodaje.

maggie parkerwww.dailymail.co.uk

danica danica espn.go.com

Kierowca NASCAR Danica Patrick

33-letnia Amerykanka swoja karierę zaczynała od gokartów. Teraz ściga się w z najlepszymi zawodnikami na świecie w NASCAR, czyli największej organizacji wyścigowej w Stanach Zjednoczonych.

danicaespn.go.com

W 2005 roku zajęła czwarte miejsce w Indianapolis 500, gdzie jako pierwsza kobieta w historii znajdowała się na prowadzeniu wyścigu. Natomiast w 2008 roku jako pierwsza kobieta w historii, wygrała wyścig IndyCar na torze Twin Ring Motegi w Japonii.

danica

danicawww.fanpop.com

Danica jeździ szybko i na zawodach często jest w czołówce stawki. Kibicuje jej cała rzesza fanów, w tym w przeważającej cześci mężczyzn, którzy podziwiają jej urodę.

danicaespn.go.com

Siljie Norendal Siljie Norendal www.onthesnow.com

Snowboardzistka Silje Norendal

22-letnia norweska riderka, startuje w zawodach na halfpipe, slopestyle oraz w snowcrossie, czyli konkurencji, gdzie ściga się  czterech zawodników, pokonując trasę pełną przeszkód, takich jak ostre zakręty czy muldy.

Siljie Norendalwww.onthesnow.com

Siljie NorendalPETER MORNING/ mpora.com

W 2014 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi była czwarta w półfinałach w kategorii slopestyle.

Siljie Norendalwww.listal.com

Siljie Norendalwww.onthesnow.com

alana blanchard alana blanchard www.pinterest.com

Surferka Alana Blanchard

25-letnia amerykańska surferka jest zawodniczką ASP World Tour. Dziewczyna zmaga się nie tylko z wysokimi falami, ale także z niebezpiecznymi rekinami. Jej koleżanka, Bethany Hamilton, w 2003 roku straciła lewe ramię w wyniku ich ataku, a Alana pomagała jej w rekonwalescencji.

alana blanchardwall.alphacoders.com

alana blanchardwww.pinterest.com

W 2005 roku Alana wygrała słynne T&C Women's Pipeline Championships. Jest także zwyciężczynią licznych zawodów, między innymi The Rip Curl, The Roxy Pro, The Billabong Pro, które odbywają się w najbardziej egzotycznych miejscach świata.

alana blanchardspanish.fansshare.com

alana blanchardwww.empiresports.co