Na szczytach gór, w ruinach miast i... w rezydencji Playboya. Danny MacAskill i niesamowite tricki rowerowe

Danny MacAskill to szkocki rowerzysta specjalizujący się w trialu. Od kilku lat swoją rowerową pasję łączy z kręceniem filmów. Ich cechą wspólną (oprócz niesamowitych umiejętności Danny'ego) są niezwykłe lokalizacje, w których powstają nagrania. Szkot był już ze swoim rowerem na szczytach gór, skakał na stromych ulicach San Francisco, a także w... rezydencji Hugh Hefnera - twórcy Playboya.
Cuillin Ridge Cuillin Ridge Cuillin Ridge

The Ridge

Jak na Szkota przystało, Danny uwielbia góry. Jednym z jego najsłynniejszych filmów jest "The Ridge". Przedstawia rowerową eksplorację Cuillin Ridge - skalistego pasma górskiego na wyspie Skye, z której pochodzi rowerzysta.

Danny MacAskill - Way Back Home Danny MacAskill - Way Back Home Danny MacAskill - Way Back Home

Way Back Home

W 2010 roku Danny wybrał się w rowerową podróż do domu. Wyruszył z Edynburga, by dotrzeć na wyspę Skye. Oczywiście w swój własny, freestyle'owy sposób. Po czterokrotnym obejrzeniu wideo wciąż nie wiem, co było lepsze - rowerowe tricki, czy niesamowite ujęcia. Zobaczcie sami!

Danny MacAskill - Epecuen Danny MacAskill - Epecuen fot. redbull.com

Epecuén

Epecuén to miejscowość w Argentynie, położona nad jeziorem o tej samej nazwie. Jeziorem niezwykłym, bo słonym niemal tak, jak Morze Martwe. Przez kilkadziesiąt lat było to popularne uzdrowisko, gdzie kuracjusze mogli korzystać z prozdrowotnych właściwości słonej wody.

W 1985 roku, w wyniku nieodpowiedzialnej polityki hydrologicznej argentyńskich władz, zbiornik wystąpił z brzegów. Miasto Epecuén zniknęło z mapy w ciągu kilku dni. Kilka lat temu wody opadły, ukazując białe, przeżarte solą ruiny. W takiej scenerii powstał kolejny film MacAskilla.

Danny MacAskill - Imaginate Danny MacAskill - Imaginate fot. espn.go.com

Imaginate

Tym razem MacAskill zabiera widzów w świat swojej wyobraźni i wspomnień. Trafiamy do pokoju zabaw małego Danny'ego. Kolejne tricki rowerzysta wykonuje między ołowianymi żołnierzykami, wyścigówkami i klockami. Nie mogło także zabraknąć elektrycznej kolejki!

Danny MacAskill w Playboy Mansion Danny MacAskill w Playboy Mansion Danny MacAskill w Playboy Mansion

Playboy Mansion - rezydencja Hugh Hefnera

Danny odwiedził z rowerem i kamerą także Hugh Hefnera - ekscentrycznego milionera, założyciela i wydawcę magazynu Playboy. Stopień "epickości" jest nieco mniejszy, niż w przypadku The Ridge czy Epecuén, ale to właśnie cały Danny - oprócz niesamowitych wyczynów w zapierających dech w piersiach lokalizacjach, potrafi nakręcić film z przymrużeniem oka.