8 unikalnych sportów ekstremalnych [Wideo]

Wydaje ci się, że widziałeś już wszystko i nic cię już nie zaskoczy? No właśnie, wydaje ci się... Oto 8 sportów ekstremalnych, o których istnieniu najprawdopodobniej nie miałeś zielonego pojęcia. Zobacz i sam zdecyduj, które z nich mają szansę zyskać popularność...
Jean Malek - trampowalling Jean Malek - trampowalling źródło: wired.co.uk

Trampowalling, coś więcej niż skoki na trampolinie

A gdyby tak połączyć skoki na trampolinie ze skokami z wysokich obiektów, takich jak ściany czy słupy... Tak, powstałby nowy sport, który wygląda tak:

motocross surfing motocross surfing źródło: wptv.com

Motocyklem crossowym po falach oceanu? Czemu nie!

Jesteś fanem motocrossu, ale kochasz też wodę. Jedziesz na rodzinne wakacje nad morze, ale myślisz ciągle o swoim sprzęcie pozostawionym w garażu? A może chciałbyś przepłukać swoją maszynę wodą morską? Robbie Maddison pokaże ci jak to zrobić:

brushboarding brushboarding źródło: extremesportszone.co.uk

Brushboarding, czyli deską po szczotkach

Brushboarding, jak można domyślić się z nazwy, to surfing na obracających się szczotkach. Wszystko odbywa się na specjalnej rampie, a sport ten to połączenie surfingu, skateboardingu i snowboardingu. Wynalazcą tej aktywności jest, w tej chwili 43-letni, Kyle Dent z Exeter w Wielkiej Brytanii. Sport ten podobno pozytywnie wpływa na zdrowie i formę ćwiczących.

Hangboarding Hangboarding źródło: nerverush.com

Hangboarding - zawisnąć nad deską

Narty? Snowboard? Przecież to nuda! Trzeba coś zmienić, wymyślić coś nowego... A może tak zawisnąć nad snowboardem w pozycji leżącej? Tak, to byłoby coś...

Skyaking Skyaking źródło: dogonews.com

Skyaking - kajakiem po niebie

Skok ze spadochronem jest zwykły...? A może połączyć go z lotem kajakiem i lądowaniem w wodzie? Przedstawiam skyaking:

horse boarding horse boarding źródło: xcitefun.net

Horse boarding - deskorolką za koniem

Sport ten jest bardzo prosty i by go uprawiać potrzebujesz tylko: równego, trawiastego miejsca, po którym można jeździć konno i na off-roadowej deskorolce, jeźdźca, konia, liny, deski i ochraniaczy. Jeżeli już masz to wszystko, możesz jeździć za koniem z prędkością ponad 50 km/h, a wygląda to tak:

Spacedive Spacedive źródło: gearfuse.com

Spacediving - ekstremalna droga ucieczki z kosmosu

Spacediving to właściwie cała nauka, rozwijana przez agencje kosmiczne, jako ostateczna droga ucieczki ze statków kosmicznych. A co, jeżeli taka rozrywka byłaby dostępna dla wszystkich żądnych adrenaliny skoczków spadochronowych? Co może być bardziej ekstremalnego niż skok z granic kosmosu? Szlak ten przetarli już częściowo tacy skoczkowie jak Joe Kittinger w 1960 roku skokiem z 31 km i Felix Baumgartner w 2012 roku skokiem z wysokości 39 km...

wingboarding wingboarding źródło: flightclub.jalopnik.com

Wignboarding - melodia niedalekiej przyszłości?

A oto i sport, który ma szansę zaistnieć w niedalekiej przyszłości. Wingboarding, czyli surfing po niebie za samolotem. Jak myślicie, czy już za parę lat niebo zaroi się od wingboarderów?