Filigranowa, brunetka, samotna matka. Nie zgadniesz, w czym ustanowiła rekord świata Guinnessa

Natalia Jędrzejczyk
26.10.2015 11:13
Norma Bastidas

Norma Bastidas (Norma Bastidas)

Jeśli zawody na dystansie UltraMan wydają się Wam wyzwaniem nie uwierzycie, czego dokonała ta kobieta!

Norma Bastidas ma 47 lat, jest matką dwójki dzieci i ofiarą przemocy seksualnej. Zmagała się w życiu z różnymi przeciwnościami, a teraz chce zwrócić uwagę na problem handlu ludźmi i pokazać, że trudna przeszłość nie musi determinować przyszłości.

Norma Bastidas na mecie w Waszyngtonie

https://www.facebook.com/iempathize/

Dokument, który nakręcono na podstawie jej zmagań zatytułowano Be Relentness (Bądź nieugięty/ Bądź bezwzględny).

W zeszłym roku Bastidas ustanowiła rekord świata Guinessa, dublując poprzedni wynik!

Najdłuższy triathlon ever!

W ciągu 64 dni Bastidas pokonała dystans 6,054 km, płynąc, jadąc na rowerze i biegnąc. Ustanowiła w ten sposób nowy rekord Guinnessa w najdłuższym triathlonie.

Poprzedni rekord należał do Australijczyka David'a Holleran'a, który w 1998 roku przepłynął 42 km, przejechał prawie 2000 km i przebiegł 500 km w ciągu 17 dni. Norma ten wynik zdublowała!

Trasa najdłuższego triathlonu na świeciehttp://www.iempathize.org/

Trasa prowadziła przez dwa kraje, wiodła z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Norma przepłynęła 153 km. Wszystko musiało być dokładnie pomierzone, tak żeby mogło być ocenione przez komisję przyznającą decyzję o ustanowieniu rekordu. W związku z awarią GPS, po przepłynięciu 48 km triathlonistka musiała zacząć płynąć od początku. W wodzie spędzała codziennie od 7 do 10 godzin. Słona woda podrażniająca ciągle usta i gardło, oparzenia słoneczne, meduzy - Zatoka Meksykańska nie sprzyjała pływaczce. Etap pływacki zajął 3,5 tygodnia. Pływacki wyczyn budzi tym większy podziw, że rok przed startem Bastidas nie potrafiła jeszcze pływać.

Etap kolarski liczył 4700 km i prowadził od Cancun do LaGrange w Georgii. Codziennie przejeżdżała ok. 230 km.

A na koniec bieg - 1180 km z metą w Waszyngtonie.

Łącznie Norma pokonała ponad 6000 km, dublując poprzedni rekord!

Trasa kolarskahttps://www.facebook.com/iempathize/

Przeciwko przemocy

Swoim dokonaniem Norma chciała podnieść świadomość problemu handlu ludźmi oraz przemocy seksualnej. Chciała też pokazać, że czyjaś trudna przeszłość nie musi determinować jego przyszłości. Że istnieją szanse na pozytywne zmiany w życiu.

 

Norma BastidasNorma Bastidas

 

To nie pierwszy rekord

Najdłuższy triathlon na świecie to nie pierwsze dokonanie Bastidas. W 2009 roku przebiegła m.in. brazylijską dżunglę i najbardziej wymagające pustynie w ramach biegu przez 7 najtrudniejszych środowisk na 7 kontynentach w 7 miesięcy. Wspierała w ten sposób osoby niedowidzące.

To z pewnością nie koniec zmagań i jeszcze nie raz usłyszymy o Normie Bastidas.

Jej poczynania można śledzić TUTAJ >>

Komentarze (29)
Zaloguj się
 • polsz

  Oceniono 81 razy 27

  niczego nie zdublowała, jej triatlon trwał 64 dni i pokonała 6054 km
  Australijczyk w ciągu 17 dni pokonał 2542 km czyli dziennie pokonywał 149,52 km. Gdyby jego triatlon trwał 64 dni pokonałby 9 570m.
  Biorąc pod uwagę takie "pokonywanie" rekordów to ja też pokonałem tą panią. W ciągu 365 dni pokonałem biegiem, płynąc i na rowerze 15 tys km. ZDUBLOWAŁEM JEJ REKORD!

 • czarno.szary

  Oceniono 37 razy 19

  W ciągu 64 dni Bastidas pokonała dystans 6,054 km - Hmmm, 6 i 54 tysięczne kilometra to niewiele...

 • kdk79

  Oceniono 47 razy 17

  Artykuł wyraźnie sugeruje, że rekordy ustanawiane przez samotne matki (i filigranowe brunetki!) są czymś wyjątkowym - czy to znaczy, że one są według was jakieś gorsze?

 • pilot.tv

  Oceniono 25 razy 15

  Najdłuzszy triathlon ever!
  "W ciągu 64 dni Bastidas pokonała dystans 6,054 km..."
  Hmm. Dziennie kobieta pokonywala cos około 95 METRÓW. Nie wiem czy to jest najdłuzszy triathlon EVER!. Radze sie pismakowi zastanowic nad tym co wypisuje.

 • kloceklego

  Oceniono 14 razy 12

  "Nie zgadniesz, w czym ustanowiła rekord świata Guinnessa"

  rekord świata Guinnessa? a co to za kategoria? w byciu światowym Guinnessem? może rekord świata kosmosu europejskiego?

  "Poprzedni rekord należał do Australijczyka David'a Holleran'a, który w 1998 roku przepłynął 42 km, przejechał prawie 2000 km i przebiegł 500 km w ciągu 17 dni. Norma ten wynik zdublowała!"

  let's see: 42 + 2000 + 500 = 2542, podzielić na 17 daje: ponad 149 km dziennie.
  a teraz rekord świata Guinnessa: 4700 + 230 + 1180 = 6110, dzielimy na 64 co daje: ponad 95 km dziennie.

  więc jak można mówić o zdublowaniu wyniku, skoro te 6110 km zrobiła w 64 dni, a Holleran zrobił to w 17 dni? tak samo można powiedzieć, że Heniek przebiegł maraton w 3 godziny a Wiesiek przebiegł 2 maratony w 10 godzin. czy Wiesiek zdublował wynik Heńka? nie sądzę. przebiegł o jeden maraton więcej, ale w 5 razy dłuższym czasie.

 • astronombosy

  Oceniono 17 razy 11

  Teraz robię tak: Otwieram interesujący mnie artykuł i od razu schodzę na sam dół do komentarzy. Jeśli ich nie ma, to nie czytam artykułu i szybko go wywalam. Jeśli natomiast jest możliwość komentowania, to czytam dany materiał i ewentualnie komentuję. Traktujmy się poważnie droga redakcjo.

 • zimnabuka2016

  Oceniono 4 razy 2

  a ja na inny temat - pełen podziw i szacunek dla tej pani, ale chyba to demony z przeszlosci scigaja ja i tak ja motywuja do wysilku i potwierdzenia wlasnej wartosci we wlasnych oczach, za sukcesem kryje sie na pewno jakis horror i to jest przykre. Życzę lepszego życia tym co się jeszcze nie zdołali (zdołały) wyzwolic.....

 • garbusmoneta

  Oceniono 1 raz 1

  a skąd ta pani ma na to fundusze? czy pracuje? ma własną firmę? a kto ją sexualizował? mąż, sąsiad, mleczarz, listonosz, roznosiciel ulotek? bo tego nie wiem. a chciałbym.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 3 razy 1

  Prawdziwa twardzielka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX