Oto 10 najlepszych zdjęć przedstawiających ekstremalne wyczyny w 2016 roku!

Zobacz najlepsze ekstremalne zdjęcia wykonane w 2016 roku! Skydiving w Dubaju, zdobywanie najtrudniejszych szczytów, czy skoki BASE! Oto 10 najlepszych z nich!

1. Vadim Makhorov pochodzi z Rosji, ma dwadzieścia kilka lat i bardzo nietypowe i niebezpieczne hobby! Podróżuje po świecie, by wspinać się na najwyższe budynki, wieże, mosty - bez żadnego zabezpieczenia! Często siada na skraju i balansuje nad przepaścią. Z jego wyczynów zawsze powstają zdjęcia. Oto jedno z nich, wykonane z 75. piętra.

2.  Adam Stern jest doświadczonym nurkiem, który na swoim Instagramowym koncie często pokazuje piękno kryjące się głęboko pod wodą. Tutaj niesamowite ujęcie z piaskowym wodospadem.

3. Sasha DiGiulian. Jej wielką pasją jest wspinaczka. Kilkukrotnie, jako pierwsza kobieta w historii, zdobyła kilka szczytów. To jedno z jej zdjęć, które zapiera dech w piersiach! 

4. Stefan Głowacz wspina się od 15 roku życia. Dzisiaj jest jednym z najbardziej uznanych polskich wspinaczy. Od ponad 10 lat bierze udział w wyprawach, które mają na celu zdobycie najtrudniejszych ścian wspinaczkowych. To zdjęcie z jednej z jego ostatnich wypraw, zrobione przez fotografa Klausa Fenglera.

5. Zdjęcie zrobione przez Daniela Tengsa. Przedstawia zawody Ragnarok, które odbyły się w Norwegii i w których wzięło udział 333 zawodników uprawiających snowkite.

6. Vince Reffet, którego największą pasją jest skydiving! To jeden z jego skoków w Dubaju, przy wsparciu Skydive Dubai. Wykonał go razem ze swoim tatą.

7. Clair Marie, której żywiołem jest BASE jumping. Po raz pierwszy skoczyła w wieku 16 lat, z blisko 500 metrowej wieży radiowej. Wtedy zyskała pewność, że to jest właśnie to, co chciałaby robić w życiu. 

8. Morgane Choquet i Samuel Cobby od lat pasjonują się wspinaczką. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że obozują na stromych, praktycznie pionowych zboczach gór. To zdjęcie z ich wyprawy do Parku Narodowego Yosemite, położonego w środkowej Kalifornii.

9. Zdjęcie surfera zrobione przez fotografa Corey'a Wilsona

10. Młoda Rosjanka Angela Nikolau swoją popularność zawdzięcza zdjęciom, które publikuje na Instagramie. Ich wykonanie to nie lada wyzwanie i wiąże się z dużym ryzykiem.