Ekipa 2 powered by Renault Captur

Jak miło, przyjemnie, a przede wszystkim aktywnie spędzić weekend? Wybieramy się w Polskę, by pokazać Wam jak to się robi! Wsiadajcie i jedźcie z nami.

Marlena, Dominik i Damian - to my, Ekipa 2, Ekipa Renault Captur. Zabieramy Was w podróż w poszukiwaniu fajnych aktywności i niesamowitych miejscówek. Interesują nas miejsca i dyscypliny, które zapewnią nam poznanie niesamowitych ludzi, aktywne spędzenie czasu, dostarczą nam niezapomnianych wrażeń i jak największą ilość endorfin...

Poznajcie nas:

Marlena

Marlena z Ekipy EkstRemalnejMarlena z Ekipy EkstRemalnej fot. Zbiory własne fot. Zbiory własne

Jestem rannym ptaszkiem, nie wyleguje się długo w łóżku, tym bardziej, że przed pracą zawsze warto chwile pobiegać, tak na dobry początek dnia. Uwielbiam jeździć na rowerze oraz czytać książki - zarówno romansidła, jak i zimne dreszczowce, zawsze mam przy sobie dobrą lekturę. Na co dzień jestem redaktorką w serwisie fitness.sport.pl (największym portalu w Polsce poświęconym tematyce fitness) i instruktorką fitness. Jestem niepoprawną optymistką i rzadko kiedy uśmiech nie gości na mojej twarzy. Pozytywną energią zarażam na swoich zajęciach i nie pozwalam, aby ktokolwiek po ćwiczeniach pozostał choćby bez jednej kropli potu. Mokra koszulka i pozytywne zmęczenie - to mój sposób na udane zajęcia. Interesuje się zdrowym odżywaniem i chętnie spędzam godziny w kuchni przygotowując ulubione potrawy. Zdrowy i aktywny tryb życia, idealnie opisuje moją codzienność.

Dominik

Dominik Ekipa EkstRemalnaDominik Ekipa EkstRemalna fot. zbiory własne fot. zbiory własne

Nosi mnie i próbuję to wykorzystać w pracy. Tej zimy po raz drugi pojechałem do kolumbijskiej dżungli, by eksplorować nieznane rejony parku narodowego Chiribiquete, ale dwa tygodnie przed tym wyjazdem namówiłem moich szefów w Gazecie Wyborczej i Sport.pl, by wysłali mnie po Kolumbii... w Himalaje. Bo w Pakistanie wspinacze walczyli o pierwsze zimowe wejście na niezdobyty do tej pory szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Udało się. Im - bo weszli, mi - bo pojechałem do bazy pod ośmiotysięcznikiem, a himalajska zima pozbyła się kolumbijskiej grzybicy skuteczniej niż antybiotyki rok wcześniej. Cel na ten rok: nauczyć się skręcać na wake'u i wydać dwie książki o himalaizmie. Bliżej na razie jest tego drugiego.

Damian

Damian z Ekipy EkstRemalnejDamian z Ekipy EkstRemalnej fot. zbiory własne fot. zbiory własne

Biegam, pływam, śmigam na rowerze, rolkach, nartach oraz gram w piłkę nożną, którą trenowałem przez dziesięć lat. Kocham dietę wegetariańską, być w dobrej formie i... parodiować innych!

Pracuję w największym serwisie o bieganiu w Polsce - PolskaBiega.pl, prowadzę cykl "Wysportowani", talk-show w aktywnej formie (z duuuużym przymrużeniem oka) z udziałem gwiazd sportu i show-biznesu. Marzę, żeby jak najdłużej cieszyć się życiem i być kiedyś superwysportowanym dziadkiem. Dlatego rok temu razem z Władysławem Kozakiewiczem napisałem książkę "Bądź kozakiem i dbaj o siebie" - poradnik, w którym złoty medalista igrzysk olimpijskich z Moskwy pokazuje, jak zachować zdrowie i dobrą formę mimo upływu lat.

Poza tym uwielbiam startować w zawodach, rywalizować i próbować różnych, często nietypowych aktywności. Nawet jeśli wiąże się to z zajęciem... ostatniego miejsca. A co? Przynajmniej jest wesoło! W końcu o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

Ale też się ścigam na serio. Przebiegłem maraton, zadebiutowałem w triathlonie, regularnie uczestniczę w biegach na 5 i 10 km i wciąż mi mało. Krótko mówiąc - bez sportu byłbym nieszczęśliwy człowiekiem.

Wpadajcie na mojego instagrama: damianb08 i Facebooka: Damian Bąbol - Sport&Fun