Ekipa ekstRemalna jedzie na narciarski freeride

Ekipa ekstRemalna wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem redaktorzy Franek i Magda z teamu Renault Kadjar oraz Olek Pobikrowski, ekspert z FREERIDERS wyruszają do ośrodka Jasna Chopok. Dlaczego właśnie tam? Bo to najlepsze i najbliższe Polsce miejsce, gdzie można legalnie uprawiać freeride, a oni są głodni ekstremalnych wrażeń i zimowej jazdy.

Ekipa EkstRemalna podejmuje się przeróżnych wyzwań. Do tej pory polegaliśmy na sile żywiołów np. podczas rejsu katamaranem , lotów paralotnią czy spływu pontonowego Przełomem Bardzkim . Podczas innych eventów musieliśmy zmierzyć się z siłą własnych mięśni tak jak w czasie zawodów triathlonowych w Elblągu czy też podczas maratonu MTB w Gizewie . Tym razem jedziemy na narty!

Freeride znany jest od zawsze, w końcu perfekcyjnie przygotowane stoki to wymysł XX wieku. Jednak od paru lat cieszy się coraz większą popularnością. Narciarze chcąc przeżyć przygodę i poczuć strzał adrenaliny wyjeżdżają poza przygotowane trasy i oddają się szaleństwu w puchu. Mało osób, dziewiczy teren i smak górskiej przygody to nieodłączny element takich wyjazdów. Jazda w dół w terenie pełnym niespodzianek dostarcza niesamowitych emocji. Niezbędna jest jednak dobra umiejętność jazdy na nartach, fizyczne przygotowanie i świadomość zagrożeń, jakie pociąga za sobą taka forma aktywności. Na szczęście nasi redaktorzy są narciarskimi ekspertami i doskonale znają się na tym co robią. A do tego coraz częściej ośrodki narciarskie wyznaczają strefy, po których miłośnicy freeridu mogą się poruszać.

Jasna FreerideJasna Freeride Marek Hajkovski Marek Hajkovski

Ośrodek Jasna Chopok ma tę ogromną zaletę, że można tam wyjechać na parę dni i nacieszyć się zjazdami poza wyznaczonymi trasami. Wszystko przez to, że aby dostać się na górę wystarczy skorzystać z wyciągów, na szczycie przetrawersować kawałek i oddać się freeridowi.

Zimowe atrakcje w TatrachZimowe atrakcje w Tatrach Tatry Mountain Resorts Tatry Mountain Resorts

Ośrodek ma przygotowane strefy (zony) freeridowe, gotowe mapy i wszelkie niezbędne informacje, które pozwolą cieszyć się narciarstwem poza przygotowaną trasą.  Szczegóły można zobaczyć TUTAJ

Freeride daje niesamowite poczucie wolności i szanse dotarcia w miejsca, które na co dzień nie są dostępne. Zjeżdżamy w dół po dzikiej trasie i w ten sposób dojeżdżamy do kolejnego wyciągu. Podjeżdżając krzesełkiem lub kolejką górską na kolejny szczyt zaoszczędzamy sporo czasu, które w "klasycznym" free-touringu spędzamy na podchodzeniu.

Jasna FreerideJasna Freeride Marek Hajkovski Marek Hajkovski

W ten sposób można dotrzeć między innymi do Dereszy, żlebów, które klasyczni narciarze mogą podziwiać z przeciwstoku, tuż obok wyciągu.

Czasem jednak warunki nie pozwalają na jazdę poza szlakiem. Gdyby brakowało śniegu, lub wręcz przeciwnie, zagrożenie lawinowe byłoby zbyt wysokie na jazdę poza trasą, ekipa ekstRemalna pokaże co potrafi na klasycznych stokach. A wiemy, że na nartach radzą sobie naprawdę nieźle!

Zimowe atrakcje w TatrachZimowe atrakcje w Tatrach Tatry Mountain Resorts Tatry Mountain Resorts

Do Renault Kadjar Magda, Franek i Olek pakują nie tylko szerokie freeridowe narty i specjalny sprzęt skitourowy. Wyposażeni będą też w sprzęt lawinowy i pokażą jak używać go podczas takiego wyjazdu! Polubcie fanpage Na Narty.Sport.pl i FREERIDERS na FB żeby na bieżąco śledzić ich poczynania!